Вільнянці проти припису КП "Облводоканал" щодо винесення лічильників за межі домоволодінь

Вільнянці проти припису КП "Облводоканал" щодо винесення лічильників за межі домоволодінь

Вільнянці проти припису КП "Облводоканал" щодо винесення лічильників за межі домоволодінь Суспільне Запоріжжя

Мешканці Вільнянська повинні винести лічильники обліку споживання води за межі домоволодінь. Такий припис вони отримали від КП "Облводоканал". У громаді проти такого рішення та пропонують прилади, які вже встановлені, визнати вузлами комерційного обліку.

Припис із вимогою винести лічильники обліку споживання води якомога ближче до вузлу розподілення, тобто за межі домоволодінь, у облводоканалі пояснюють тим, що вільнянці подають неправдиві дані, а відповідно є великі втрати води та грошей. Окрім цього, наголошують, що практику з встановленням лічильників за межами приватного домоволодіння застосовують по всій Україні.

Скандал Водоканал у ВільнянськуСуспільне Запоріжжя

Вільнянці кажуть, опломбовані прилади встановлені на території подвір'їв, а дані перевіряють контролери.

Скандал Водоканал у ВільнянськуСуспільне Запоріжжя

Лариса Мрочко

Лариса Мрочко розповідає, що її складні взаємини з КП "Облводоканал" почалися ще в липні минулого року: "Прийшли з протоколом, що треба мені винести колодязь за межі двору. Кажу, я підписувати нічого не буду, а вони мені, ми вам відріжемо воду, я питаю, які підстави для цього? Нічого не відповіли. Ось в мене всі квитанції є. Мені прийшли нарахування по 995 грн за воду, я стільки не споживаю. Я побігла до водоканалу, а вони мені кажуть, що це за полив саду, що я крала воду. Але це не правда, я витрачаю максимум до 2-3 куби."

Скандал Водоканал у ВільнянськуСуспільне Запоріжжя

Юрій Багацький

Це є територія з землею міськради, на основі чого я буду там щось будувати, проводити капітальне будівництво. До того ж абонент зобов'язаний забезпечити захист розміщення водомірних вузлів від грунтових, талих і дощових вод. Як це виконати, якщо це буде на вулиці?”, - каже вільнянець Юрій Багацький.

Вільнянці розповідають, що оглядові ями на території їхніх домоволодінь в декого існують ще з 50-х років минулого століття. А облаштувати новий колодязь нині коштуватиме близько 8 тисяч гривень.

Скандал Водоканал у ВільнянськуСуспільне Запоріжжя

Надія Бондар

Надія Бондар каже, що така вимога облводоканалу викликає в неї одразу кілька питань: “Хто буде відповідати за їхнє збереження, за збереження лічильників. Може будь-хто залізти, зірвати пломбу, людям будуть нараховувати штрафи. Це раз, по-друге, як буде ця земля видаватися чи виділятися? На неї треба тоді оренду, хто її буде платити, це ж комунальна власність земля по вулиці. Хто буде платити? І, по-третє, у нас всі пенсіонери, які отримують пенсію мізерну, за який рахунок люди це робитимуть.”

Скандал Водоканал у ВільнянськуСуспільне Запоріжжя

Володимир Любчиков

"У вересні я подавав 12 кубов, заплатив за них, було все нормально. А в кінці стоїть 54 куба, тобто дораховано. Жінка пішла розбиратися, а там, це у вас за 1.8 сотки вирахували за полив, який полив? В мене є лічильник,” - розповідає Володимир Любчиков.

За словами міської голови Вільнянська Наталії Мусієнко, щодня надходить близько 15 скарг від людей щодо цієї проблеми: “Північно-західна частина міста підтоплюється грунтовними водами, тому питання, в якому стані будуть колодязі ці, в яких будуть розташовані лічильники чи залиті водою, чи будуть сухі. Це питання серйозне, і звичайно дуже вузькі вулиці, і ряд інших проблем. І навіть той дозвіл на роботи необхідно взяти, для того, щоб взяти його, там є проплата в деяких організаціях,”- пояснюють у міськраді.

Наталія Мусієнко пояснює, що укласти договір з попереднім надавачем послуг - підприємством «Запоріжжяводоканал» - неможливо. А Облводоканал попередив про розірвання договору між Вільнянською міською радою. В такому разі громада сама має забезпечувати себе водою: “Перейти на свій Водоканал ми не можемо, це як одна із можливостей переведення. Але переведення це було неможливо у зв'язку з тим, що наша громада не має ніякої техніки абсолютно для того, щоб працювати на поривах, на цьому всьому.”

Скандал Водоканал у ВільнянськуСуспільне Запоріжжя

Міський голова Вільнянська зазначає, що була ухвалена муніципальна програма з надання допомоги малозабезпеченим верствам населення для обладнання нових оглядових ям та встановлення лічильників.

"В середньому 5-10 тисяч необхідно виділити, витратити на встановлення саме лічильника, на виніс його. Загалом бюджет цієї програми 50 тисяч. Це програма яка має право розширятися при необхідності будуть додаватися кошти. 50 тисяч є на перший час, якщо будуть звертатися люди, а потім будемо добавляти, будемо допомагати,”- каже Наталія Мусієнко.

Нині за воду вільнянці сплачують за тарифом 25, 76 грн за куб. Загальна заборгованість жителів міста за водоспоживання складає близько 5 млн грн., зазначив генеральний директор КП "Олводоканалу" Сергій Басанський. З шести з половиною тисяч абонентів договір з підприємством уклало близько 500 осіб.

Скандал Водоканал у ВільнянськуСуспільне Запоріжжя

Сергій Басанський

Сергій Басанський пояснює, що згідно закону “Про комерційний облік”, лічильник має бути встановлений в місці приєднання. Якщо ж він встановлений на приватній території, тоді вважається не комерційним, а розподільчим:"Тому, після того, як був виданий припис, що абонент має винести лічильник у точку приєднання, а він цього не робить, то ми його використовуємо як розподільчий. Знімаємо з нього покази, а все що входить до поливної площі та домашньої господарства — все рахується по нормі водоспоживання, яка затверджена міськрадою."

Сергій Басанський зазначає, що для перенесення лічильника мешканцям треба взяти ордер на риття ями: "Ми пропонували, аби мінімізувати затрати, в один метровий колодязь встановлювати 3-4 лічильники. Мають прийти фахівці до абонента і індивідуально у кожного дивитися, де треба встановити лічильник, де це можливо. Але спочатку абонент приходить і пише заяву, де просить вказати точку перенесення лічильника. Якщо у людей є проєкти, документи на інженерний ввід на встановлення лічильників і ям, то питань немає."

За словами юриста Сергія Панцакова, в даній ситуації споживач або погоджується, або надає пропозиції про встановлення лічильника в іншому місці. Встановлення та обладнання може здійснюватися або коштом абонента, або за рахунок облводоканала. В останньому випадку суму можна сплачувати упродовж декількох років.

Скандал Водоканал у ВільнянськуСуспільне Запоріжжя

Сергій Панцаков

"Законом України про комерційний облік теплової енергії та водопостачання визначено, що пункти обліку встановлюються якомога ближче до врізки в центральний водогін, при цьому зазначено, що встановлюються такі пункти на території споживача безпосередньо.”

Читайте також: У Запорізькій області протестувальники перекрили трасу. Вимагають дати воду
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди