Скільки цивільних загинуло на Донбасі за пів року. Звіт ООН

Скільки цивільних загинуло на Донбасі за пів року. Звіт ООН

Скільки цивільних загинуло на Донбасі за пів року. Звіт ООН УНІАН

Організація Об'єднаних Націй представила тридцять першу доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні за період з 1 серпня 2020 року до 31 січня 2021 року.

У доповіді зазначено, що у період з 1 серпня 2020 року до 31 січня 2021 року внаслідок активних бойових дій із застосуванням легкого озброєння і стрілецької зброї було поранено трьох цивільних осіб. Жертвами вибухів мін та вибухонебезпечних пережитків війни стали 36 цивільних осіб (вісім загиблих і 28 поранених). Від початку конфлікту управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало загалом загибель 3 375 цивільних осіб. За оцінками, кількість поранених цивільних осіб перевищує 7 000.

"Навіть одна смерть або поранення — це вже забагато. Метою має бути нульовий показник жертв серед цивільного населення. Ми закликаємо сторони конфлікту повністю дотримуватися режиму припинення вогню і норм міжнародного гуманітарного права. Ми також наголошуємо на необхідності підвищувати обізнаність про мінну небезпеку, зокрема серед дітей та молоді", - зазначила голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер.

Водночас вона зазначила, що після того, як 27 липня 2020 року набула чинності угода про посилення режиму припинення вогню, управління Верховного комісара ООН відзначило значне поліпшення безпекової ситуації у порівнянні з попереднім звітним періодом (з 1 лютого до 31 липня 2020 року).

Санітарний автомобільУНІАН

У доповіді також вказано, що від сукупних наслідків конфлікту і пандемії COVID-19 особливо потерпають ті, кому необхідно перетинати лінію зіткнення. За досліджуваний період кількість перетинів з обох боків скоротилася на 96% у порівнянні з аналогічним періодом 2019-2020 років.

"Людям необхідно перетинати лінію зіткнення. Навіть під час пандемії люди мають основні потреби: хворі потребують доступу до основних медичних послуг, членам родин потрібно бачитися, а людям літнього віку потрібен доступ до пенсії", — додала Богнер.

У доповіді зазначається, що попри те, що останніми роками скоротилася кількість випадків катувань і жорстокого поводження, УВКПЛ виявило стійку тенденцію щодо застосування катувань і жорстокого поводження працівниками правоохоронних органів у випадках, не пов'язаних з конфліктом, особливо застосування насильства з боку поліції. У контексті доповіді мається на увазі, що після семи років від закінчення протестів на Майдані, досі не було притягнуто до відповідальності осіб, які причетні до загибелі людей.

Місія ООН також зафіксувала 12 випадків свавільних затримань на підконтрольній ДНР території, та 8 випадків затримання і тримання під вартою без зв'язку з зовнішнім світом на підконтрольній ЛНР території.

Скільки цивільних померло на Донбасі за пів року. Звіт ООНУНІАН

Крім цього, УВКПЛ зафіксувало 18 нових нападів на журналістів та інших працівників засобів масової інформації, правозахисників, громадських і політичних активістів, представників ЛГБТІ спільноти або осіб, які їх підтримують, представників національних меншин, а також політичних діячів опозиційних політичних партій, які вважаються "проросійськими". Чотири напади з тих, що були задокументовані УВКПЛ, були спрямовані на захисників прав жінок і екоактивістів у зв'язку з їхньою громадською діяльністю, один з яких стався на території, яка контролюється ДНР.

Кілька релігійних громад на території, яка контролюється озброєними групами, продовжили стикатися з обмеженнями свободи релігії або переконань.

На підконтрольних Україні територіях місія ООН також задокументувало випадки мовної ворожнечі проти національних меншин, зокрема російськомовних і угорськомовних осіб, ромів та іноземних студентів. Внаслідок цього УВКПЛ рекомендувала якомога швидше ухвалити закон про захист прав національних меншин, яким будуть також захищені їх мовні права.

В ООН зазначили, що через кризу, пов’язану з COVID-19, в Україні посилилася нерівність, дискримінація та соціальна відчуженість, особливо бездомних осіб.

Загалом місія підсумувала, що уряд країни виконав 12% від усіх рекомендацій, які надали у попередніх доповідях, частково виконав 57%, і не виконав 31%. Водночас самопроголошені "республіки" не виконали 97% рекомендацій місії ООН.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди