Середньовічні жінки носили пояси, які мали вберегти їх під час пологів – дослідження

Середньовічні жінки носили пояси, які мали вберегти їх під час пологів – дослідження

Середньовічні жінки носили пояси, які мали вберегти їх під час пологів – дослідження EurekAlert!

Науковці з Великої Британії з’ясували, що у часи Середньовіччя вагітні жінки носили спеціальні пояси, які мали вберегти їх від ускладнень під час пологів.

Відповідна наукова стаття оприлюднена у базі препринтів bioRxivсайт, що безкоштовно публікує препринти статей із біологічних наук. Розпочав свою діяльність з листопада 2013 року, розробниками сайту стали Джон Інгліс і Річард Сівер. Розміщення репозиторію надано Лабораторією Колд Спрінг Харбор. Сайт публікує оригінальні роботи, що пройшли перевірку на плагіат і базовий відбір.

Як відомо, у Середньовіччі дітонародження було вкрай небезпечним та супроводжувалося значними ризиками як для матері, так і для дитини. При цьому жінки часто вмирали від післяпологових ускладнень, зокрема через інфекції та опущення матки.

У зв’язку з цим церква позичала вагітним жінкам різноманітні речі – від амулетів до дорогоцінних каменів, але найпопулярнішим талісманом був "пояс для пологів", — зазначає The Guardian.

Вчені з Кембридзького, Единбурзького та інших університетів Великої Британії вирішили проаналізувати один із таких поясів та з’ясували, що він використовувався не лише за вагітності, але й безпосередньо під час пологів.

Археологи дослідили один із таких предметів із колекції Wellcome, зроблений із чотирьох зшитих разом смуг овечої шкіри. На поясі, який датується кінцем XV – початком XVI століття, є ознаки зносу, які свідчать про те, що його торкалися, терли чи цілували під час релігійних обрядів. Також на нього нанесені релігійні символи, зокрема, зображення розп’яття.

Використавши раніше створений сухий неінвазивний метод відбору проб, науковці зібрали невелику кількість матеріалу з поверхні поясу та відправили його на аналіз. З’ясувалося, що у зразках містяться рештки меду, злаків, молока та бобових.

"В одному випадку ми думали, що це буде кров, а в іншому – що це можуть бути мишачі фекалії", – зазначила співавторка дослідження Наталі Гудісон з Даремського університету.

Однак дослідники також виявили й сліди білків, характерних для цервико-вагінальної рідини. За їхніми словами, це свідчить про те, що "пояс для народження" активно використовувався під час пологів.

Результати дослідження здивували науковців. Учені та історичні тексти давно припускали, що такі пояси носили вагітні жінки зазначила співавторка дослідження Сара Фіддімент з Кембридзького університету, але остаточно підтвердили це вдалося лише після лабораторного аналізу.

За словами дослідників, отримані результати свідчать на користь того, що жінки активно використовували ритуали та релігію, які межують з магією, щоб заспокоїти свої нерви під час пологів, хоча на той час вони були заборонені християнськими реформістами.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди