Поліція викрила схему незаконної легалізації іноземців в Україні

Поліція викрила схему незаконної легалізації іноземців в Україні

Поліція викрила схему незаконної легалізації іноземців в Україні
Національна поліція

Правоохоронці викрили угруповання, яке займалося незаконною легалізацією іноземців на території України шляхом укладання фіктивних шлюбів та псевдопрацевлаштування.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.

"Встановлено, що учасники угруповання шляхом маніпуляцій із міграційним законодавством сприяли окремим категоріям іноземних громадян у набутті права законного проживання. "Схема" легалізації полягала в організації фіктивних шлюбів із громадянками України, а також у псевдопрацевлаштуванні іноземців на підприємствах", – йдеться у повідомленні. 

Правоохоронці зазначили, що легалізація шляхом укладання фіктивного шлюбу коштувала близько 2 тисяч доларів США, при цьому фіктивна дружина отримувала лише трохи більше за 300 доларів, а решту привласнювали організатори схеми.

Іншим способом легалізації було отримання посвідки на тимчасове проживання на підставі дозволів про використання праці іноземців.

"Ціна такої послуги становила в середньому 2 тисячі доларів США. Фігуранти створили понад 30 юридичних осіб для прикриття зазначеного механізму незаконної легалізації", - повідомив начальник Департаменту міграційної поліції Сергій Пантелеєв.

За попередніми даними, зловмисники встигли узаконити перебування в Україні понад двох сотень іноземних громадян.

"Організували нелегальний "бізнес" виходець однієї з країн Кавказького регіону, адвокат і колишній працівник Державної міграційної служби України. Вони безпосередньо керували діями своїх підлеглих, контролювали фінансові розрахунки за надання протиправних послуг та координували пошук потенційних клієнтів", – зазначається у повідомленні.

Під час обшуків у підозрюваних правоохоронці вилучили близько 150 свідоцтв про шлюб між іноземцями та громадянами України, понад 100 оформлених дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, отримані на підставі сфальсифікованих даних, понад 100 готових пакетів документів для подачі до міграційної служби з метою отримання посвідок, 40 реєстраційних справ та печаток юридичних осіб, печатки органів ДМСУ щодо завірення справжності документів, понад 50 посвідок на тимчасове проживання, 80 паспортів громадян іноземних держав, довіреності, банківські картки, комп’ютерну техніку, мобільні термінали та флеш-накопичувачі. 

Співробітники міграційної поліції разом із ДМСУ розпочали процес скасування незаконно оформлених документів. Слідчі проводять заходи для встановлення майна, набутого злочинним шляхом, з метою його арешту.

Правоохоронці кваліфікували дії правопорушників за ст. 332 Незаконне переправлення осіб через державний кордон УкраїниКримінального кодексу України. Їм загрожує до дев’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

На початок