Пам'ятку архітектури в центрі Одеси планують реконструювати під готель

Пам'ятку архітектури в центрі Одеси планують реконструювати під готель

Пам'ятку архітектури в центрі Одеси планують реконструювати під готель archodessa.com

Власники одеського готелю "Бристоль" хочуть реконструювати пам'ятку архітектури на вулиці Леха Качинського, 12 під ще один готельний комплекс. Зокрема планують додати ще один поверх та змінити внутрішнє планування, повідомила кореспондентка Суспільного.

9 березня на Консультативній раді щодо охорони об'єктів культурної спадщини розглядали питання щодо можливості пристосування будівлі пам'ятки архітектури на вулиці Леха Качинського, 12 (друга адреса – Буніна, 12) під готельний комплекс.

Пам'ятку архітектури в центрі Одеси планують перетворити на готель. Що відомоarchodessa.com

Пам'ятка архітектури, яку планують реконструювати під готель.

Презентацію щодо реконструкції будівлі під готельний комплекс підготувало приватне підприємство "Ретроград плюс". За словами представниці компанії Ірини Опрятової, під час ремонтно-реставраційних робіт власник будинку планує створити готель з громадським простором, фітнес-залом, ресторанами та "іншими розважальними закладами".

Пам'ятку архітектури в центрі Одеси планують перетворити на готель. Що відомоСуспільне Одеса

Візуалізація. Вигляд з боку вулиці Буніна.

Крім того планують добудувати мансардний поверх та перепланувати приміщення всередині, а також внутрішньодворові флігелі, які не мають охоронного статусу. Висота додаткового поверху, как пообіцяла Опрятова, "не буде виходити за дозвільні червоні лінії".

"Цей об'єкт повинен отримати нове життя та не відійти у небуття. Всі зміни зовні були розроблені таким чином, щоб візуально мінімізувати їх сприйняття", – додала вона.

Пам'ятку архітектури в центрі Одеси планують перетворити на готель. Що відомоСуспільне Одеса

Візуалізація. Вигляд з боку Польського узвозу.

Також під час дискусії стало відомо, що власниками будинку є власники готелю "Бристоль", які планують створити готельну мережу в Одесі.

Члени консультативної ради вислухали пропозицію, переглянули ескізний проект та погодили таке рішення. Однак рекомендували обласному департаменту культури зобов'язати розробника на наступному етапі проєктування вислати всім членам та департаменту документацію, аби не виникло розбіжностей.

Зазначимо, будинок на Леха Качинського, 12 – пам'ятка архітектури та містобудування місцевого значення. Це колишня будівля Акціонерного товариства Одеського приватного ломбарду, яка була побудована в стилі італійського ренесансу в 1905 році архітектором Вікентієм Прохаска.

Пам'ятку архітектури в центрі Одеси планують перетворити на готель. Що відомоСуспільне Одеса

Будівля до початку реконструкції. Фотофіксація від забудовника.

У 1984 році рішенням виконкому її визнали пам'яткою архітектури, а в 2007 році будівлю занесли до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. У паспорті об'єкта предметом охорони є фасад будівлі зі сторони вулиць Буніна та Качинського, які збереглися у первозданному вигляді.

У радянські часи в будинку була фабрика. Якщо оригінальний вигляд екстер'єру майже повністю зберігся до нашого часу, то внутрішнє розпланування було втрачене внаслідок виробничої діяльності. А на території двору побудували додаткові виробничі корпуси.

У 1990-ї роках провели ремонтно-реставраційні роботи фасадів та приміщень на першому поверсі. Комплексні ремонтно-реставраційні роботи в будинку не проводили.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди