Заборольска ОТГ проти спільної громади з Луцьком

Заборольска ОТГ проти спільної громади з Луцьком

Заборольска ОТГ проти спільної громади з Луцьком UA.Волинь

Заборольська сільська рада ухвалила рішення звернутися до обласних та центральних органів влади з проханням не включати їх об’єднану територіальну громаду в перспективний план об'єднання з обласним центром.

Заборольска ОТГ проти спільної громади з ЛуцькомUA.Волинь

Заборольска ОТГ проти спільної громади з Луцьком

У Заборольська сільській раді відбулося позачергове засідання. Винесли два питання: погодити добровільне приєднання Воютинської сільради та ухвалити звернення щодо об’єднання з Луцьком, аби ОТГ лишалася самостійною. За приєднання нової сільради до Заборольської - проголосували одностайно. Далі обговорили перспективу приєднання до Луцька.

Депутат Заборольської сільради Євгеній Кулай: "Ми займаємо 13 тисяч гектарів землі, маємо населення, яке відповідає вимогам, щоб бути єдиною громадою."

Депутатка Заборольської сільради Олена Стефанська: "Обласна адміністрація формує пропозиції на Кабмін, яким бачить устрій області. Звісно, місту треба розвиватися, але не за рахунок спроможних громад."

Присутні 24 депутати із 26 одностайно проголосували за звернення, в якому не хочуть приєднуватися до Луцька. Голова Заборольської ОТГ Валерій Боярський каже – є 2 тисячі підписів місцевих жителів, які проти об'єднання з обласним центром.

Заборольска ОТГ проти спільної громади з ЛуцькомUA.Волинь

Заборольска ОТГ проти спільної громади з Луцьком

Голова Заборольської об'єднаної громади Валерій Боярський: "Об'єднання громад передбачає покращення життя людей, доступу до послуг. А населення громади вбачає загрозу в тому, що коли нас приєднають до Луцька, то рівень життя погіршиться, доступ до послуг погіршиться і розвиток громади пригальмується на невизначений час."

Мешканці громади, які прийшли на сесійне засідання, про перспективи об'єднання кажуть так:

Житель Заборольської ОТГ Віталій Оліферчук: "Як ми чули, що місто має багато своїх проблем, якщо приєднаємося, то вони до нас будуть менше уваги приділяти."

Житель Заборольської ОТГ Сергій Форманюк: "Спеціально поміняв місце проживання, щоб жити в селі, а мене місто знову доганяє. Приєднання - це не для того, щоб покращити умови проживання, а щоб вирішувати якісь свої питання представникам міста Луцька."

Жителька Заборольської ОТГ Лідія: "У мене думка інакша, як у цих людей: я можу дожити і в селі, але говорячи за молоде покоління, то треба піднімати, цивілізацію якусь ставити."

Луцьк має тісну економічну та інфраструктурну інтеграцію з навколишніми селами, - говорить директор департаменту економічної політики Луцької міськради Борис Смаль. Каже: нині йдеться не тільки про перспективу міста, а й збереження статусу обласного центру.

Директор департаменту економічної політики Борис Смаль: "Що краще обласному центру і навколишнім громадам бути разом чи окремо – визначають це економічні показники. А вони говорять, що має бути єдина громада. Рік-півтора і постане питання, що на відстані 70 км знаходяться два обласних центри Рівне і Луцьк. На сьогодні переваги не в Луцька. Тому ми всі маємо розуміти, що боремося за статус обласного центру."

В Україні жодна спроможна ОТГ біля міста не виявила бажання до нього приєднуватися, - каже в.о. виконавчого директора Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар'яна Конончук.

В. о. виконавчого директора Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар'яна Конончук: "Або даємо можливість існування громад, але обмежуємо місто, або залишаємо спроможні громади навколо міст. Є державницька позиція, яка дивиться на десятки років вперед: даємо розвиватися місту, але в збиток інтересів, на сьогодні існуючих, спроможних територіальних громад. Луцьк не потребує додаткових коштів від держави, це місто, яке має надлишкові кошти, які держбюджет забирає, а для чого їх віддавати, якщо їх можна втратити на розвиток міської майбутньої громади, якщо вона буде."

Нині тривають консультації щодо адміністративного устрою області, - розповіла Суспільному начальниця відділу інформаційної політики облдержадміністрації Каріна Мариневич.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди