Юлія Мендель посварилася зі шведським економістом через Коломойського

Юлія Мендель посварилася зі шведським економістом через Коломойського

Юлія Мендель посварилася зі шведським економістом через Коломойського
УНІАН

Прессекретарка президента України Юлія Мендель влаштувала у своєму Twitter суперечку з економістом і старшим науковим співробітником Atlantic Council Андерсом Аслундом. Причиною сварки став через допис, у якому стверджувалось, що президент Володимир Зеленський здатний протистояти будь-кому з українських олігархів.

Суперечка розпочалася із допису Мендель у її Twitter. У ньому посадовиця розмістила переклад статті для Atlantic Council, де стверджувалось, що Зеленський має намір покласти край "олігархічній ері" в Україні на відміну від його попередників, які лише обмежувались обіцянками.

У відповідь Аслунд спитав Мендель, чи належить до цього переліку бізнесмен Ігор Коломойський.

"Справді? Він може назвати Коломойського? Кинути виклик олігархам – взагалі нічого не означає. Головна проблема – це Коломойський. Чи може Володимир Зеленський так сказати? Або він все ще міцно пов’язаний із ним? Чому всі ці маріонетки Коломойського досіє є його депутати?", – написав Аслунд.

Мендель відповіла, що Аслунд орієнтується на "стару дезінформацію".

"Пане Аслунд, я дуже розчарована, що на вас так сильно вплинули занадто старі дезінформаційні розповіді. Сподіваюся, ви говорите на підставі якісної аналітики, а не лише через ваше звільнення (з наглядової ради Укрзалізниці – ред.)", – зазначила прессекретарка.

Аслунд наголосив, що ознайомлений з усіма публічними заявами Зеленського, але не побачив жодного негативного слова з боку президента на адресу Ігоря Коломойського. Він також назвав Коломойського шахраєм і попросив Мендель спростувати його твердження або забрати свої слова назад. Однак Мендель обмежилася відповіддю про те, що Україна надає перевагу діям, а не словам.

"Відповідь у тому, що ви боретеся зі словами. Україна надає перевагу діям", – написала прессекретарка президента.

Аслунд виявив подив через слова Мендель та звинуватив Володимира Зеленського у тому, що він захищає інтереси Ігоря Коломойського, однак посадовиця залишила його слова без відповіді.

Що відомо

  • Андерс Аслунд – шведський економіст і дипломат, спеціаліст з економіки країн Східної Європи, в першу чергу Росії та України, чинний співробітник аналітичного центру Atlantic Council.
  • 20 червня 2018 року Кабмін призначив Аслунда до складу наглядової ради Укрзалізниці, проте у вересні 2020-го економіст пішов у відставку.
  • У квітні 2020 року Аслунд увійшов до складу Ради з питань економічного розвитку та подолання наслідків COVID-19, сформованої прем’єр-міністром Денис Шмигалем.

На початок