Візит до Іраку: Папа Римський вперше зустрівся з великим аятолою

Візит до Іраку: Папа Римський вперше зустрівся з великим аятолою

Візит до Іраку: Папа Римський вперше зустрівся з великим аятолою
Vatican News

Папа Римський Франциск у межах першого в історії візиту до Іраку зустрівся з великим аятолою Алі Аль-Сістані, одним із духовних лідерів шиїтів.

Як повідомляє Vatican News, зустріч відбулася вранці 6 березня в будинку Сістані в місті Ен-Наджаф, третьому за значенням місті для мусульман після Мекки та Медини.

Папа Франциск прибув до міста літаком з Багдада. З аеропорту він одразу поїхав до резиденції великого аятоли, де відбулася 45-хвилинна приватна зустріч. Під час розмови Папа Франциск підкреслив важливість співпраці та дружби між релігійними спільнотами. Також він подякував Аль-Сістані за те, що той разом із шиїтською спільнотою "підносив свій голос на захист найслабших і переслідуваних".

За даними CNA, представників преси на зустріч не допустили через те, що 90-річний великий аятола веде усамітнений спосіб життя і майже не з'являється на публіці. Після зустрічі з Аль-Сістані понтифік вирушив до руїн стародавнього Ура на півдні Іраку, шанованого як місце народження Авраама, батька іудаїзму, християнства та ісламу. Очікується, що пізніше Папа Римський виступить з промовою на міжрелігійних зборах.

Що відомо

  • 5 березня Папа Римський Франциск прибув до Іраку з першим в історії папським візитом.
  • Папа Римський Франциск закликав громадян вакцинуватися від коронавірусу, щоб захистити себе й оточуючих.
  • Папа Римський Франциск оголосив про спеціальну індульгенцію у зв'язку з пандемією для тих, хто покається протягом року — з 8 грудня 2020-го по 8 грудня 2021-го.

Вибір редакції

На початок