"Червона" зона на Закарпатті: як реагують люди та яка ситуація в лікарнях

"Червона" зона на Закарпатті: як реагують люди та яка ситуація в лікарнях

"Червона" зона на Закарпатті: як реагують люди та яка ситуація в лікарнях
Фото: Суспільне Закарпаття

Закарпаття від 8 березня буде у червоній зоні. Так вирішили нині на позачерговому засіданні держкомісії з питань надзвичайних ситуацій, — повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов. З понеділка у всій області вводять додаткові обмеження через епідситуацію з COVID-19.

Ужгородці Єві Орос — 80. Вона, як і інші пенсіонери, за даними МОЗу, в підвищеній групі ризику через пандемію коронавірусу. Жінка намагається не виходити з дому без потреби. Єва Орос розповідає: "Я мало ходжу. Дуже мало. Час від часу виходила, бо в мене син хворий. То я йому куплю щось і несу. Я думаю, що треба завжди маски мати, руки мити".

З 8 березня на Закарпатті буде червона зона. Не можна відвідувати кафе, ресторани. Вони працюватимуть навинос. Роботу припиняють торговельні й розважальні центри, культурні установи, заклади торгівлі. Обмеження стосуються і спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, а також масових заходів (окрім спортивних без глядачів). Садочки працюватимуть, а школи тільки дистанційно, окрім 1-4 класів. Роботу непродовольчих ринків також заборонили.

Закарпаття від 8 березня — у червоній зоні
Фото: Суспільне Закарпаття

Софія Калинська, яка разом з донькою Софією прийшла на ринок розповідає, що нормально ставиться до карантину. "Це правильно, що так зробили, щоб уже трохи менше було захворювань. Уже були люди, які двічі перехворіли. Ми вже хворіли всі разом. Боїмося, щоби по другому колу все не пішло".

Ввести червону зону просили й керівники 5 закарпатських медзакладів, де лікують хворих на COVID-19. Вони звернулися до облради терміново відреагувати на ситуацію через збільшення пацієнтів, які потребують госпіталізації. Зокрема, і кисневозалежних.

Директор Закарпатської обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк говорить: "Це не тільки навантаження на обласну клінічну інфекційну лікарню. Завантажені й інші лікарні. Ліжкомісць залишилося зовсім мало. Медична система Закарпатської області на сьогодні перевантажена".

Іван Курах, директор Ужгородської міської клінічної лікарні, розповів: "Ми розгорнули ще через скорочення гінекологічного відділення розміщення 15 ліжок додаткових. Маємо зараз 190 ліжок для ковідних хворих. Що з киснем? Наразі в нас вистачає. Маємо і рідкий кисень, і оксигенатори. Ми забетонували площадку і готуємося там поставити кисневу станцію".

Закарпаття від 8 березня — у червоній зоні
Фото: Суспільне Закарпаття

"Кисню вистачає, не вистачає ліжок в реанімації й потужностей реанімаційних. У нас 90 ліжок. За мірою виписки будемо приймати. З понеділка будемо розширятися ще більше, для цього готуємо потужності", — розповів директор Центру легеневих хвороб Василь Скрип.

У лікарнях Закарпаття наразі понад 1600 хворих із коронавірусом, — каже директор обласного департаменту охорони здоров’я Анатолій Пшеничний. У 10-ти із 17-ти медзакладів, де лікують таких пацієнтів, ліжка заповнені на понад 80%.

"Ми мали максимальну кількість хворих за всю історію — 748 підтверджених випадків. Протягом наступного тижня ці люди, як показує практика, звертатимуться по допомогу. На межі. Вимушені позиції, що заклад охорони здоров’я завтра, може, відмовити пацієнту від госпіталізації у зв’язку з відсутністю там місць. 65% пацієнтів потребують кисню. Трохи резерв є, але в деяких закладах одним концентратором змушені користуватися, наприклад, двоє пацієнтів", — говорить Анатолій Пшеничний.

Закарпаття від 8 березня — у червоній зоні
Фото: Суспільне Закарпаття

За словами медиків, червона зона має сприяти зменшенню кількості нових пацієнтів. Із понеділка можна відвідувати тільки магазини з продуктами харчування, засобами гігієни та побутовою хімією, пальним, також аптеки, ветеринарні аптеки. Дозволили і роботу перукарень та салонів краси за записом і банків. Автобуси в Ужгороді їздитимуть до 7 березня включно, — повідомила прессекретарка міськради Алла Кохан. За її словами, відповідно до правок Кабміну 24 лютого, далі курсування автобусів а також потягів до червоної зони обмежують.

Читайте також: Закарпатська область з 8 березня перебуватиме в "червоній" карантинній зоні

Вибір редакції

На початок