У Дніпрі створили петицію щодо відновлення скульптури Ернеста Коткова

У Дніпрі створили петицію щодо відновлення скульптури Ернеста Коткова

У Дніпрі створили петицію щодо відновлення скульптури Ернеста Коткова Фото: Суспільне. Дніпро

У Дніпрі створили петицію щодо відновлення скульптури Ернеста Коткова “Метеор” 1985 року. Автор петиції Олександр Циб, розповідає, зауважив, що скульптура потребує ремонту, коли гуляв поруч із дітьми.

На скульптурі вже немає частини мозаїки зі смальти, яку замовляли під час створення в тому числі з Італії, та в деяких місцях проросли дерева, що на думку Олександра загрожує руйнації скульптури та небезпечно для дітей, які гуляють поруч. За 24 дні петиція зібрала менше ніж 100 голосів. Загалом за три місяці потрібно зібрати три тисячі голосів, щоб потім її розглянули на сесії міської ради.

Олександр Циб розповідає, що виріс у цьому районі поруч зі стадіоном “Метеор”, тому пам'ятає, якою скульптура була раніше. Петицію створив, щоб скульптура не повторила долю іншої роботи Ернеста Коткова "Дніпрові хвилі", яку знесли у 2019 році.

"Я з дитинства пам'ятаю, були фотокартки, календарі саме з цією скульптурою, фотографувалися поруч. Ми із дітьми гуляли. Кажуть “Папа, пішли погуляємо біля пам’ятника!” Їм подобається грати внизу, там є перепади як Горки. Я дивлюся і бачу, що це небезпечно, може щось відвалитися, впасти, я бачу, що навіть дерева там ростуть в деяких місцях на площадках самій скульптурі. Вирішив спробувати подати петицію", – говорить Олександр Циб – автор петиції.

Костянтин також гуляє разом із дітьми поруч зі скульптурою.

"Як я пам'ятаю, коли я був малий я тут грався, на цій споруді, мені вона була дуже цікава, а моїм дітям вже інші цікаві речі, тому... Ну, я б відремонтував би її. Що воно в себе несе, яке в неї там підґрунтя якесь є, чи не має. Я не знаю, із якою метою його робили, що вкладали, але мені подобається", – говорить Костянтин Мельник – дніпрянин.

"Відремонтувати якщо вона несе якусь небезпеку для дітей, але в цілому є багато інших речей куди можна витратити державні гроші. Але якщо щось поліпшується це добре", – говорить Анна Пясецька – дніпрянка.

Історик Максим Кавун каже, що для Дніпра ця скульптура має мистецьку цінність.

"Ті стели, та, яка була зруйнована і та, що вцілила, вони дійсно мають історичну цінність, я б сказав, мистецьку цінність. Це, фактично, пам'ятки соціалістичного реалізму. Річ у тому, що ці стели є водночас продуктом радянської доби й водночас вони вибиваються з ідеологічного канону, бо вони не присвячені ідеологічній тематиці. В принципі при соціалізмі домінувала ідеологічна тема, а біля Метеора були споруджені такі стели на абстрактну тематику і це взагалі не типово для доби. І плюс технологія виготовлення вона заслуговує на окрему згадку. Ця мозаїка, це, фактично, було теж не типово навіть для Дніпра", – говорить Максим Кавун – історик.

Начальниця управління з питань охорони культурної спадщини Надія Лиштва каже, що скульптура зараз нікому не належить, тому відповідно до закону її не можуть відремонтувати коштом міського бюджету.

"Що б місто могло б її взяти на баланс, або ще хтось міг взяти на баланс, це треба відокремити під неї ділянку земельну, відвести її, на основі сервітуту, оскільки це все одно державна власність, земля державної форми власності. І ще потрібно буде балансоутримувачу цієї скульптури сплачувати державі кошти за те, що ти володієш цією скульптурою. Це дуже складна процедура, оскільки, щоб передати у чиюсь власність, з балансу на баланс, вона має бути на чиємусь балансі, наразі вона нічийна", – говорить Надія Лиштва – начальниця управління з питань охорони культурної спадщини дніпровської міської ради.

За словами Надії Лиштви, зараз готуються документи для подання на оформлення скульптури до обласного управління культури, також ведуться перемовини, щодо ремонту волонтерами.

У Дніпрі створили петицію щодо відновлення скульптури Ернеста КотковаФото: Суспільне. Дніпро

У Дніпрі створили петицію щодо відновлення скульптури Ернеста Коткова

Автори: Олена Ростовцева, Яна Стойкова, Богдан Антоненко, Юрій Тинний, Новини на Суспільному, Дніпро.

Читайте також

Як у Дніпрі діє жіночий танцювальний колектив "Веселка". СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше