Знайдене підземелля на Волині засипали. Що буде далі

Знайдене підземелля на Волині засипали. Що буде далі

Знайдене підземелля на Волині засипали. Що буде далі
Суспільне Волинь

Підземелля, які два тижні тому виявили у Володимирі-Волинському, тимчасово законсервували піщаною сумішшю. Наразі фахівці готують кошторис на виконання наукових археологічних досліджень, повідомив голова Володимир-Волинської територіальної громади Ігор Пальонка.

Скільки вартуватиме відновлення знахідки та чи потягне цю суму міський бюджет – поки не знають, зазначив голова громади.

Зі слів Ігоря Пальонки, ймовірно, підземелля стане туристичним об'єктом. В місті будуть розробляти концепцію та радитися з фахівцями. Наразі зразки цегли та розчин, яким її мурували, взялися досліджувати науковці.

Знайдене підземелля на Волині засипали. Що буде далі
Скрін з відео інтернет-спільноти "Твій Володимир"

Засипали провалля для того, щоб приміщення не руйнувалося та в перспективі там можна було провести археологічні розкопки, каже директор адміністрації державного заповідника "Стародавній Володимир" Володимир Пикалюк. До обвалу про підземелля не знали, каже він.

За попередніми даними, приміщення ймовірно слугувало підвалом будинку або місцем укриття в час війни, говорить керівник заповідника. Раніше в місті виявили п'ять подібних провалів.

Нагадаємо, 24 лютого волинські археологи почали досліджувати провалля – підвальне приміщення, яке декілька днів тому утворилося поблизу міської ради Володимира-Волинського. Науковці рекомендували міській владі законсервувати провалля та влаштувати стаціонарні археологічні дослідження.

У травні 2020 року в історико-культурному заповіднику "Старий Луцьк" під час археологічної розвідки виявили раніше невідомі історикам "таємні" кімнати. Нові кімнати розташовані під цокольним поверхом вежі князів Чорторийських випадково, коли у вежі проводили археологічну розвідку. Описи цих кімнат в історичній літературі відсутні. Знайдені археологами підземелля знаходяться у Башті князів Чорторийських та Колегіуму єзуїтів. У жовтні 2020 року археологи досліджували 7 кімнат, а в листопаді знайшли унікального трикутного кахля.

Вибір редакції

На початок