3 березня на Житомирщині почав діяти локдаун через потрапляння області до "червоної зони". Кореспонденти Суспільного перевірили як у перший день посиленого карантину в Житомирі працюють ринки, заклади громадського харчування, торгівельні центри.
Ранкову каву житомиряни сьогодні (3 березня – ред.) пили просто неба – заклади громадського харчування працюють лише на виніс. Житомиряни до цього вже звикли, кажуть, що намагаються більше перебувати на свіжому повітрі:
"Не п'ємо каву всередині навіть коли можна. Свіже повітря, весна, сонечко".

Адміністраторка кав'ярні Марія розповідає, що є й такі відвідувачі, які, попри заборону, хочуть пити каву в приміщенні закладу:
"Каву варимо в стаканчики і на виніс. Деякі просяться, ще й дуже просяться пити всередині, не можна вигнати".

Продовольча частина міського ринку та торгівельні ятки з побутовою хімією працюють у звичному режимі. Підприємиця Людмила каже, що через локдаун вимоги до роботи змінилися:
"Більше почали звертати увагу, щоб маски закривали рот і ніс. Людей дуже мало стало, всі думають, що ми закриті. Звичайно, важко людям, що оренду заплатили, а не працюють".

Та частина ринку, де реалізовуються непродовольчі товари, відсьогодні не працює. Торгівельні точки закриті. Підприємиця Оксана Косенко каже, що про локдаун їх не попередили, власники бізнесу закупили товар, який тепер не можуть продавати:
"Підприємці до 8 березня закупили товар, щоб щось заробити, за останні гроші, а зараз нам кажуть іти на локдаун без всяких компромісів".


Підприємиця Крістіна бідкається, що лише два дні минуло, як вона відкрила свій кіоск, а тепер мусить все закрити.

Підприємець Олександр вважає, що при дотриманні санітарних умов можна працювати.

Представниця адміністрації ринку Лілія Сербайцева розповіла, що підприємці промислової групи товарів умови карантину сьогодні не порушували, торгівельні точки були закриті:
"Людям же ж треба ще довести, що не можна працювати. Вони заплатили гроші за товар і хочуть його продати, тому порозумітись непросто. Ми їх просто закриваємо і все".


Житомирянка Тамара Кузнєцова розповіла, що хотіла купити тарілку, а їй її не продали:
"Бо тут половина працює, половина товару продається, а інша половина – ні. Як закривати, то вже все закривати".



У приміщенні одного з торгівельних центрів працюють супермаркет, торгові точки засобів зв'язку та відділення банку. Інші торгівельні ятки зачинені.
Авторка: Ольга Степуренко
Камера: Ігор Грач