Марш жіночої солідарності-2021 у Харкові присвятили борчиням з COVID

Марш жіночої солідарності-2021 у Харкові присвятили борчиням з COVID

Марш жіночої солідарності-2021 у Харкові присвятили борчиням з COVID
Суспільне Харків

8 березня у Харкові вшосте відбудеться Марш жіночої солідарності. Цьогоріч його присвячують медпрацівницям, залученим до боротьби з коронавірусом.

За даними Державної служби статистики за 2018 рік, 82% від усіх працівників охорони здоров'я — жінки.

"Оскільки жінки становлять переважну більшість медичного і допоміжного персоналу, саме вони зазнали більшого ризику захворіти на коронавірус та стикнулися з недостатньою забезпеченістю засобами індивідуального захисту", — зазначають організатори заходу, "Харківське жіноче об’єднання "Сфера".

Марш запланований на 14:00 8 березня. Він відкриє програму "Тижнів жіночої солідарності" — соціально-освітнього проєкту, присвяченого розвитку руху жінок за свої права та свободи. Впродовж місяця заплановані дискусії, лекції, дискусії, кінопокази, розповіли Суспільному організатори проєкту.

"Цього року ми обрали тему для Тижнів "Тілесність". Вона дуже пов’язана з пандемію COVID. Це все, що може стосуватися жіночого тіла. Будемо навіть говорити про "неідеальне материнство" з мамами", — розповіла Суспільному співорганізаторка проєкту "Тижні жіночої солідарності" Анастасія Попова.

Організаторки маршу просять приходити на захід без політичної символіки, дотримуватися соціальної дистанції і користуватися масками.

"У нас будуть маски з собою. Намагатимемося за цим стежити. Але якщо прийдуть 800 людей, то це буде важко", — сказала співорганізаторка проєкту Станіслава Петлиця.

На Марш збиратимуться біля Палацу дитячої та юнацької творчості біля станції метро "Університет". Маршрут ходи: від вулиці Сумської до майдану Конституції.

Що відомо

  • У 2020 році організатори обрали темою ходи "Жінка на часі". У марші взяли участь понад 500 людей.
На початок