Рада погодила пом'якшення покарання довічно ув'язненим на вимогу ЄСПЛ

Рада погодила пом'якшення покарання довічно ув'язненим на вимогу ЄСПЛ

Рада погодила пом'якшення покарання довічно ув'язненим на вимогу ЄСПЛ Ілюстративне фото, Unsplash

Парламент ухвалив за основу проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини, зокрема у частині покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Відповідне рішення підтримали 305 народних депутатів.

Так, документом пропонується врегулювати питання щодо гуманізації окремих норм кримінального законодавства стосовно застосування покарання у виді довічного позбавлення волі.

Наразі нормами Кримінального кодексу не передбачено застосування процедури умовно-дострокового звільнення до осіб, засуджених до довічного позбавлення волі. Засуджені довічно – це єдина категорія засуджених в Україні, які не можуть бути звільнені умовно-достроково, попри те, що таке звільнення давно застосовується в інших країнах. З цієї причини Європейський суд вказав на необхідність впровадження в Україні реформи системи перегляду покарань у виді довічного позбавлення волі.

Відповідно до цього, законопроєктом пропонується запровадити механізм пом’якшення покарання у виді довічного позбавлення волі, зокрема в деяких випадках замінювати на покарання у виді позбавлення волі на певний строк.

Також пропонується, щоб засуджені до довічного позбавлення волі складали особистий план реінтеграції у суспільство та додавали його до подання щодо можливості перегляду покарання і змінення його на м'якший.

Крім цього, документом пропонується законодавчо закріпити право засуджених звертатися до суду із заявами про надання електронних копій матеріалів кримінального провадження (кримінальної справи) та документів, долучених до матеріалів кримінального провадження.

Зміни пропонується внести також до частини законів про проведення страйків на підприємствах транспорту та порядку вирішення колективних трудових спорів. Проєктом закону пропонується визначити, що у разі введення надзвичайного стану може бути заборонено проведення страйків. За умов воєнного стану проведення страйків також забороняється.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди