Понад два роки експонат перебував на реставрації у Києві, розповіла Суспільному директорка музею Катерина Висоцька. Реставратори зняли старий клей та фарбу, відновили стільницю, яка потріскалася та відтворили двох левів на ніжках столу.
Реставрував стіл Симона Петлюри — Олександр Закусило. Він завідувач відділу реставрації музейних меблів Національного науково-дослідного центру України. Розповідає, над експонатом працював понад два роки. Було втрачено два леви, які прикрашають ніжки стола.

Їх, каже, відтворив в оригінальний спосіб, склеюючи дубові дошки та доповнив втраченими деталями. Найскладніше, каже Закусило, було зняти кілька шарів фарби на стільниці.
Стіл із червоного дуба, хоча, каже — в основі виробу є й хвойні породи. На стільниці зображення на тему лицарства.
"Предмет виготовлений на основі композицій, які були в Європі. Це класичне наповнення", - розповідає Олександр Закусило.

Олександр Закусило відновив різьблені композиції. На підстіллі — різьба з рослинним орнаментом, знаками у вигляді півмісяця, зірок, схрещених молотів. У шухлядах, додає реставратор, намагався зберегти первісні пошкодження.

Реставрували у Києві і крісло періоду другої половини 19 століття. Це типові меблі, які стояли в кабінетах біля письмових столів та в бібліотеках. Відвідувач музею Сергій Буга каже, такі експонати варто зберігати.
"Такий стіл бачу вперше, я дуже вражений роботою майстрів тих часів і дуже жалкую про те, що зараз таких майстрів немає. Але є реставратори й дякуючи їм, ми можемо побачити такі витвори мистецтва і це дуже приємно", - каже Сергій Буга.
До вінницького краєзнавчого музею стіл потрапив 1965-го року, — розповідає директорка закладу Катерина Висоцька. За ним, каже, ймовірно, працював Головний отаман Симон Петлюра під час перебування уряду Директорії у Вінниці.
На реставрацію столу з обласного бюджету витратили 40 тисяч гривень, — додає Висоцька.
Читайте також
- Голова Верховної Ради Дмитро Разумков приїхав у Вінницю
- Нову назву та 8 мільйонів гривень отримала Вінницька районна клінічна лікарня