Рада хоче дозволити поділити об'єкти підвищеної небезпеки на класи. Що це означає

Рада хоче дозволити поділити об'єкти підвищеної небезпеки на класи. Що це означає

Рада хоче дозволити поділити об'єкти підвищеної небезпеки на класи. Що це означає Вікіпедія

Парламент у першому читанні підтримав законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо об'єктів підвищеної небезпеки. Він, зокрема, зобов'язує суб’єкта господарювання самостійно призупиняти діяльність виробництва, на якому виникла аварія.

Рішення на засіданні 2 березня підтримали 317 депутатів.

У пояснювальній записці зазначено, що законопроєктом № 4407 пропонується розділити об'єкти підвищеної небезпеки на три класи з урахуванням класу небезпеки та встановлення конкретних вимог до кожного з них. Порядок їхньої ідентифікації та обліку повинен затвердити Кабінет міністрів.

Цим законопроєктом також пропонується встановити, що планові заходи держнагляду у сфері діяльності, пов’язаної з об'єктами 1 класу, здійснюються органами держнагляду не рідше ніж 1 раз на рік, а такі заходи, пов’язані з ОПН 2 та 3 класів, здійснюються не рідше ніж 1 раз на 2 роки.

Законопроєктом також пропонується дозволити суб’єкту господарювання самостійно припинити експлуатацію обладнання, на якому виникла аварія.

Об'єктом підвищеної небезпеки вважається підприємство, де використовуються, виготовляються, переробляються, зберігаються або транспортуються одна або кілька небезпечних речовин, а також інші об'єкти, що становлять загрозу виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру. Це, наприклад, об’єкти біохімічного, біологічного і фармацевтичного виробництва, об’єкти видобування нафти, автозаправні станції, гідроелектростанції, радіаційно небезпечні об’єкти тощо.

Реєстр об'єктів веде Державна служба України з питань праці, і він ділиться по областях - тільки по Київській області таких об'єктів налічується понад 300.

Що відомо

  • У листопаді 2020 року Кабінет міністрів погодив законопроєкт щодо змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єктів підвищеної небезпеки.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди