Борги на "Електроважмаші": коли обіцяють виплатити зарплати

Борги на "Електроважмаші": коли обіцяють виплатити зарплати

Борги на "Електроважмаші": коли обіцяють виплатити зарплати
Суспільне Харків

2 березня керівництво підприємства "Електроважмаш" обіцяє виплатити борги працівникам, які на знак протесту перекривали у Харкові проспект.

Дату виплати боргів в ефірі "Українського радіо Харків" назвав виконувач обов'язків гендиректора підприємства Віктор Бусько.

За його словами, 70% зарплати за грудень і 100% за січень — загалом майже 41 млн грн — не отримали усі працівники заводу, 2978 людей. Про те, що зарплату виплатять на початку березня, працівникам повідомляли, сказав Бусько.

"Частково у п'ятницю обіцяли виплатити, але кошти не надійшли від наших партнерів за продукцію, яка була поставлена, і сьогодні плануємо захід грошей з різних джерел. Завтра (2 березня) наші працівники отримають зарплатню. Ми про це їм казали", — розповів Бусько.

Причинами, через які утворився борг, Бусько називає несвоєчасне розрахування основних клієнтів заводу і кредити під виробництво, які з 2012 року брало підприємство — майже 570 мільйонів. А за невиконання умов договору "Сбербанк", зокрема, нарахував цьогоріч 250 млн штрафних, розповів Бусько.

За його словами, окрім боргів із зарплати, заводу не вистачає приблизно 300 мільйонів гривень для повноцінної роботи підприємства. Ці кошти підприємство планує взяти у кредит в "Укрексімбанку" і держбанках, отримувати акредитацію для участі у тендерах "Укрзалізниці", співпрацювати з "Укргідроенерго". "У нас є план, ми розуміємо, як ми ці обігові кошти будемо наповнювати за рік", — запевнив Бусько.

"У нас є план": коли на "Електроважмаші" обіцяють виплатити усі борги по зарплаті
spetm.com.ua

Голова профспілкової організації "Електроважмашу" Дмитро Никоненко сумнівається, що зарплату виплатять, оскільки зробити це обіцяють не вперше.

"Я не маю абсолютної впевненості, що зарплата буде виплачена... Коли акція перейшла на Московський проспект, мені зателефонував заступник Фонду держмайна пан Кудін, і запевнив, що, якщо ми розійдемося... Він запевнив, що є рішення з виплати і за завтра певна частина заборгованості буде погашена. Після чого мені зателефонував Віктор Бусько і запевнив, що за завтра буде погашена заборгованість за грудень та січень", — сказав Никоненко.

За словами голови профспілки, якщо 2 березня заплату не виплатять, у середу, 3 березня, працівники знову перекриватимуть проспект.

Начальник Управління розвитку промисловості Харківської облдержадміністрації Володимир Міщенко повідомив, що адміністрація звертатиметься до Кабміну, Ради нацбезпеки та оборони України і до президента з приводу діяльності заводу та зміни, на думку адміністрації, неефективного менеджменту.

"Облдержадміністрація неодноразово зверталася до Фонду держмайна... Орган управління (Фонд держмайна — ред.) повинен призначити новий менеджмент... Підприємство фактично перебуває на межі банкрутства. відсутність замовлення — це наслідки неефективного управління підприємством", — вважає Міщенко.

За його словами, найбільші борги в регіоні мають Харківський авіаційний завод — понад 120 млн гривень — та група УПЕК (Харківський підшипниковий та Лозівський ковальсько-механічний завод) — майже 90 млн грн.

Що відомо

  • Наприкінці червня 2020 року працівники заводу вже виходили, щоб поспілкуватися із керівництвом підприємства. Тоді працівники не отримали 10% коштів за квітень та 100% зарплат за травень 2020 року.
  • Протягом літа інспекція Держпраці перевіряла завод на порушення строків виплати зарплати.
  • 16 червня 2020 року на підприємстві "Електроважмаш" пройшли обшуки за фактом розтрати на заводі. 7 серпня справу про 13,7 млн гривень збитків підприємству передали до суду.
  • Як повідомляли представники Фонду держмайна в ефірі Суспільного, завод планують продати у приватні руки на аукціоні у першій половині 2021 року.
  • На 30 січня борг заводу становив 14 мільйонів гривень.
  • 1 березня працівники вийшли на мітинг і перекрили Московський проспект із вимогою виплатити борг по зарплаті.
  • Завод "Електроважмаш" випускає турбогенератори, гідрогенератори, великі електричні машини, тягове обладнання. Свої вироби, за словами Буська, поставляє до країн СНД, Європи, Прибалтійських країн та на внутрішній ринок.
На початок