Убивство журналіста Хашоггі: США ввели санкції проти 76 саудитів

Убивство журналіста Хашоггі: США ввели санкції проти 76 саудитів

Убивство журналіста Хашоггі: США ввели санкції проти 76 саудитів

США запровадили візові обмеження щодо 76 громадян Саудівської Аравії, яких підозрюють у погрозах дисидентам за кордоном, а також вбивстві саудівського журналіста Джамаля Хашоггі у 2018 році.

Про це повідомляється на сайті Державного департаменту США.

Санкції ввели після розсекречення звіту американської розвідки, який засвідчив, що наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бен Салман схвалив вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашоггі в 2018 році. У розвідці зазначили, що наслідний принц вважав журналіста загрозою королівству. Також Мухаммеду бен Салману закидають численні порушення прав людини.

"Ми формуємо цю оцінку на тому, що наслідний принц контролює процес ухвалення рішень в Королівстві, а також на підтримці ним насильницьких заходів проти саудівських дисидентів, які живуть за кордоном", — йдеться у звіті

Водночас на самого кронпринца бен Салмана США санкції не поширюються.

Що відомо

 • Резидент США та оглядач газети Washington Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня 2018 року після того, як зайшов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для отримання документів, необхідних для розлучення.
 • Наречена Хашоггі чекала на нього під консульством 11 годин, але він так і не з'явився. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там.
 • 20 жовтня того ж року МЗС Саудівської Аравії заявило про попередні результати розслідування, згідно з яким Хашоггі був випадково убитий під час бійки у консульстві Саудівської Аравії.
 • Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що розпорядження вбити журналіста надійшло з найвищих щаблів уряду Саудівської Аравії.
 • 23 жовтня у ЗМІ з'явилась інформація про те, що тіло Хашоггі було виявлено в колодязі в саду резиденції консула Саудівської Аравії в 500 метрах від самого консульства, де сталося вбивство. Джерела повідомляли, що тіло Хашоггі було розчленоване, а обличчя спотворене. Згодом з'явилась інформація про те, що тіло журналіста могли розчинити у кислоті.
 • Саудівська Аравія спочатку визнала, що Хашоггі був убитий навмисно, але заперечувала будь-яку причетність королівської родини до цього злочину.
 • Спадкоємний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман заявив, що несе відповідальність за вбивство журналіста, однак відкинув звинувачення, що саме він є його замовником.
 • 26 лютого 2021 року спецслужби США оголосили, що вважають наслідного принца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана причетним до вбивства журналіста-дисидента Джамаля Хашоггі.
 • У відповідь на вбивство журналіста Міністерство фінансів США ввело персональні санкції проти 17 підданих Саудівської Аравії.
 • У грудні 2019 року Саудівська Аравія визнала винними у вбивсті Хашоггі 8 осіб, з них п'ятеро отримали смертні вироки, ще троє — по 24 роки ув'язнення.
 • Згодом суд Саудівської Аравії скасував смертну кару причетним до вбивства Хашоггі.
На початок