Як розпочиналась незаконна окупація Криму. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Як розпочиналась незаконна окупація Криму. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Як розпочиналась незаконна окупація Криму. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
AP

26 лютого – День кримського спротиву російській окупації. Сім років тому в Сімферополі під Верховною радою пройшла акція близько 10 тисяч українців та кримських татар під гаслом "Крим – це Україна".

Мітингувальникам протистояли проросійські активісти. Між протестувальниками відбувалися сутички.

Крим, протести
Сімферополь, 26 лютого 2014 року. AP

У відповідь, в ніч з 26 на 27 лютого, російські військові захопили будівлю Верховної ради АРК та владу у Сімферополі й призначили на 1 березня так званий "референдум" про приєднання Криму до Російської Федерації.

Москва стверджувала, що будівлі захопили члени "самооборони". Пізніше президент Російської Федерації Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

Військові захоплювали будівлі та військові частини. 16 березня окупанти провели псевдореферендум, а Путін оголосив про "приєднання" Криму до складу РФ.

Міжнародні організації та країни визнали окупацію Криму незаконною та наклали на Росію економічні санкції.

Що відомо

  • До Дня спротиву окупації АР Крим та міста Севастополя президент України Володимир Зеленський підписав указ про підтримку кримськотатарської мови і захист прав кримчан.
  • Рада Європи продовжила до червня економічні санкції проти Росії, запроваджені за дестабілізацію ситуації в Україні, через невиконання російською стороною Мінських домовленостей.
  • США закликали Росію повністю припинити окупацію півострова та звільнити всіх українських політичних в'язнів, яких вона несправедливо утримує.
  • Президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден заявив, що США ніколи не визнають анексію Криму Росією та будуть протистояти її агресивним діям.
На початок