На Харківщині почастішали випадки COVID серед дітей

На Харківщині почастішали випадки COVID серед дітей

На Харківщині почастішали випадки COVID серед дітей
kharkivoda.gov.ua

Захворюваність на коронавірус серед дітей зросла. Нині у регіоні почастішали випадки, коли діти переносять хворобу у тяжкій формі.

Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" сказала професорка, завідувачка кафедри інфекційних хвороб Харківської медакадемії післядипломної освіти Лариса Ходак, яка консультує обласну дитячу інфекційну лікарню — єдиний медзаклад у регіоні, який лікує дітей від коронавірусної хвороби.

"Коли коронавірусна хвороба тільки з'явилась, то казали, що діти не хворіють або хворіють рідко, але зараз ці дані зовсім змінились", — сказала Ходак.

За даними медзакладу, нині госпіталізовано 96 дітей, з яких COVID-19 підтверджений у 30. Інші мають підозру на коронавірус.

"В нас є дані, що у 2020 році в період з квітня по грудень хворіли 486 дітей. У цьому році вже захворіли 246 дітей — це за два місяці", — повідомила Лариса Ходак.

Кількість виявлених випадків Ходак, зокрема, пов'язує з покращенням діагностики.

"Справа в тому, що безсимптомна форма, яку частіше переносять діти, вона частіше лікується вдома, а до стаціонару надходять тяжкі форми і їх, напевно, зараз стало більше. Можливо, що батьки стали більш уважно до цього ставитись та швидше звертатись за медичною допомогою", — каже Ходак.

Читайте також: COVID на Харківщині: за добу у регіоні зареєстрували 402 випадки

"У дітей коронавірусна хвороба не завжди починається з патології легень. Це можуть бути висипання, кишковий синдром. Інколи діагностується вітряна віспа, атопічний дерматит, а вже потім з'ясовується, що це коронавірусна хвороба", — розповідає професорка.

За інформацією Ходак, підвищення захворюваності серед дітей почалось наприкінці 2020 року. Вік дітей — різний.

"За звітом минулого року у нас було 47 дітей віком до року — це серед 486. Більше було дітей віком від 5 до 9 років — 95. І ще 94 дитини були старшого віку. Діти старшого віку частіше хворіють на тяжкі форми і надходять до стаціонару. А діти молодше частіше переносять коронавірус як гостру респіраторну хворобу, хоча в них також може бути пневмонія", — говорить професорка.

Нині у реанімації дитячої інфекційної лікарні — п'ятеро дітей з коронавірусом, пневмонією.

Що відомо

  • З початку пандемії коронавірусу і станом на листопад 2020 року у дитячій інфекційній лікарні отримали допомогу півтори тисячі дітей з підозрою або підтвердженим COVID-19.
На початок