Міністерка з гендерної рівності Японії виступила проти збереження дівочих прізвищ після одруження

Міністерка з гендерної рівності Японії виступила проти збереження дівочих прізвищ після одруження

Міністерка з гендерної рівності Японії виступила проти збереження дівочих прізвищ після одруження
AP

Міністерка Японії з розширення прав, можливостей жінок і гендерної рівності Тамайо Марукава вступила до групи консервативних депутатів, які виступили проти зміни законодавства, що дозволить жінкам зберігати дівоче прізвище після одруження.

Як пише The Guardian, Японія є однією з небагатьох промислово розвинених країн, де подружнім парам заборонено носити різні прізвища. Цивільний кодекс країни від 1896 року вимагає, щоб подружні пари носили одне прізвище, і хоча в ньому не обмовляється, чоловіка чи жінки, на практиці жінки беруть ім'я свого чоловіка в 96% випадків.

Останніми роками на владу посилився тиск від активістів з метою зміни закону. У 2015 році Верховний суд Японії постановив, що вимога про однакові прізвища не порушує Конституцію країни. Це рішення стало відповіддю на позов групи жінок про відшкодування збитку за емоційний стрес і незручності, пов'язані з необхідністю брати прізвище свого чоловіка.

Марукава підписала петицію про незгоду зі змінами до закону і заявила, що її спротив змінам "не вплине на її прихильність до прав жінок" і це є "її особистою думкою".

"Моя роль полягає в тому, щоб допомогти створити середовище, в якій громадськість може поглибити свої дискусії з цього питання", — сказала вона у відповідь на запитання опозиційного депутата.

Тим часом консервативні політики заявили, що дозвіл парам носити різні прізвища "завдасть шкоди традиційному сімейному осередку".

Закон відображає традиційну думку про те, що шлюби — це союзи між сім'ями, а не окремими людьми. В епоху японського імператора Мейдзі (1868-1912), коли був введений закон, для жінок було звичайною справою залишати свою родину, щоб стати частиною родини свого чоловіка.

Наприкінці 2020 року прем'єр-міністр Йосіхіде Суґа заявив, що він підтримує кампанію про дозвіл на використання подвійних прізвищ, однак його уряд його підтримав, не додавши ці зміни до політики просування гендерної рівності через опір консервативних депутатів.

Комітет ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок рекомендував переглянути закон, заявивши, що він є дискримінаційним, тоді як опитування показують, що уряд не йде в ногу з громадською думкою Японії.

Що відомо

  • Суд Південної Кореї зобов'язав Японію виплатити компенсацію за сексуальне рабство під час Другої світової війни. У відповідь Японія засудила рішення як "неприйнятне".
  • Принцом-спадкоємцем імператорського двору Японії став 54-річний принц Фуміхіто (Акішино), який є молодшим братом чинного імператора Нарухіто. Згідно з японською традицією, на трон може зійти лише чоловік. У Нарухіто немає синів.
На початок