Англійський танк в центрі Харкова: історичний музей запустив відеопроєкт про експонати

Англійський танк в центрі Харкова: історичний музей запустив відеопроєкт про експонати

Англійський танк в центрі Харкова: історичний музей запустив відеопроєкт про експонати
wikipedia.org

Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова запустив проєкт "Бачити більше" — серію відеоматеріалів про маловідомі факти експонатів з колекції закладу.

Автори проєкту хочуть привернути більшу увагу харків'ян до експонатів, розповів Суспільному завідувач наукового експозиційного відділу музею та співавтор проєкту Костянтин Дубін.

Відео про експонати раз на місяць публікуватимуть на YouTube-каналі музею та у Facebook.

Перший епізод присвячений одному з найвідоміших експонатів — танку Mark V, розташованому біля музею на майдані Конституції.

"Наприкінці 30-х років такі танки просто не використовувалися, вони були застарілі, тому їх просто виставляли на площах в усіх містах Радянського Союзу. У Харкові також було два, і цей танк, це відомо зі спогадів різних солдат (II світової війни), вони можуть суперечити одне одному, тому вважаємо це легендою: можливо, там перебував боєць, який ховався або в цьому танку, чи за цим танком, і стріляли по ньому, чи, дійсно, у плутанині бою стріляли по самому танку", — розповів Суспільному Дубін.

"Є також спогад, що радянські війська при обороні Харкова використовували доволі старі танки, у тому числі французькі Renault, які приблизно ровесники нашого Mark V", — додав він.

Читайте також: Усі пам'ятки культурної спадщини Харківщини зібрали на одному сайті

Яким експонатам присвячені наступні серії, в музеї тримають у секреті. Колекція має артефакти від епохи кам'яного віку (щелепа мамонта) до новітньої історії України.

"Один з унікальних експонатів — прапор гетьмана Мазепи. Його виготовили наприкінці 17 століття. Зазвичай, гетьманські прапори використовувалися по 5-10 років. Цей використовувався більше 30 років. Після Івана Мазепи ще Іваном Скоропадським, потім Данилом Апостолом використовувався. Уявіть, понад 300 років! У світі збереглися деякі козацькі прапори, у тому числі й в українських музеях, а саме гетьманські у світі збереглися тільки три — у Москві, Стокгольмі та Харкові", — розповів Дубін.

На початок