На Запоріжжі поліція виявила незаконну вирубку лісу. Спиляли близько 60 дерев

На Запоріжжі поліція виявила незаконну вирубку лісу. Спиляли близько 60 дерев

На Запоріжжі поліція виявила незаконну вирубку лісу. Спиляли близько 60 дерев

25 лютого співробітники поліції Запорізької області виявили шістьох чоловіків, які незаконно вирубували дерева у лісосмузі поблизу села Лук’янівське. Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.

Працівники слідчо-оперативної групи, які прибули на виклик, встановили, що зловмисники спиляли близько шістдесяти дерев - дубів, кленів, ясенів, акацій, шовковиць та гладиць. 

З місця події правоохоронці вилучили понад 90 зрубаних колод деревини та бензопили. Працівники поліції встановлюють суму завданих збитків та визначають правову кваліфікацію даної події.

На Запоріжжі поліція виявила незаконну вирубку лісу

Відповідно до  ст. 65Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка Кодексу України про адміністративні правопорушення, такі дії тягнуть покарання: накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів і на посадових осіб - від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів. Крім цього, за кожне незаконно зрізане дерево стягується сума нанесених збитків, яка залежить від діаметра пня зрізаного дерева.

У випадку, якщо незаконна порубка дерев у лісах завдала істотну шкоду, яка у двадцять та більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, або іншу істотну шкоду природному середовищу передбачена кримінальна відповідальність, яка регламентується ст. 246Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу Кримінального кодексу України.

На початок