Суд визнав законним закриття справи про "втручання" Байдена в роботу Шокіна

Суд визнав законним закриття справи про "втручання" Байдена в роботу Шокіна

Суд визнав законним закриття справи про "втручання" Байдена в роботу Шокіна
Колаж Суспільне

Кримінальне провадження проти Джозефа Байдена за поданням Віктора Шокіна було закрите Національною поліцією України 23 вересня 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба МВС.

За словами поліцейських, кримінальне провадження №62020000000000236 було закрите 23 вересня 2020 року – за кілька місяців до проведення виборів президента США – у зв’язку із відсутністю складу злочину.

Колишній генпрокурор Віктор Шокін, за чиїм поданням була відкрита справа проти Байдена, не погодився з рішенням поліції та разом зі своїми адвокатами звернувся до суду.

"Детально ознайомившись з матеріалами провадження, 25 лютого 2021 року суд виніс свій вердикт: в задоволенні скарги ВІДМОВИТИ (справа №757/42457/20-к). Поліція закрила справу на законних підставах", – повідомили поліцейські.

Що сталося

Національна поліція закрила справу щодо втручання в роботу колишнього генпрокурора Віктора Шокіна Джозефа Байдена восени 2020 року. Справу, яка перебувала на контролі Печерського районного управління Нацполіції Києва, порушили за заявою Віктора Шокіна, який раніше обіймав посаду генерального прокурора. Той стверджував, що Байден втручався в його професійну діяльність, що зрештою призвело до відставки Шокіна з посади.

Крім заяви до Нацполіції, з вимогою відрити справу проти Байдена Віктор Шокін звертався також і до Державного бюро розслідувань. 27 лютого 2020 року ДБР за ухвалою суду зареєструвало кримінальне провадження про тиск на колишнього Віктора Шокіна з боку Джозефа Байдена.

Що відомо

  • Сина переможця президентських виборів у США Джо Байдена звинувачували в незаконному отриманні коштів від компанії Burisma Holdings, яка належить міністру екології часів Януковича Миколі Злочевському. У 2014 році проти Злочевського було порушено кримінальну справу. Тоді ж в американській пресі заговорили, що нібито Байден-старший тисне на українську владу з метою закриття цієї справи та звільнення ексгенпрокурора Шокіна, який розслідував діяльність Байдена-молодшого у Burisma.
  • За версією Джо Байдена, він вимагав від Києва розслідувати цю справу, а генеральний прокурор Віктор Шокін нібито гальмував розслідування. У 2018-му на одному із публічних виступів Джо Байден розповідав, як у 2016-му вимагав звільнити Шокіна, інакше Україна не отримає фінансової допомоги від США.
  • Натомість Шокін стверджує, що Байден вимагав його звільнення саме через те, що генпрокуратура розслідувала цю справу.
  • Верховна рада підтримала відставку Віктора Шокіна в березні 2016 року.
  • У лютому 2018 року Державне бюро розслідувань відкрило справу щодо можливого тиску Байдена на Шокіна.
  • Шокін стверджував, що пережив дві зупинки серця унаслідок отруєння ртуттю. Він припускає, що Джо Байден може бути причетним до його отруєння.

На початок