Україна закликала союзників приєднатися до "Кримської платформи" та посилити тиск на РФ

Україна закликала союзників приєднатися до "Кримської платформи" та посилити тиск на РФ

Україна закликала союзників приєднатися до "Кримської платформи" та посилити тиск на РФ
Фото: УНІАН

У день спротиву окупації Криму Міністерство закордонних справ закликало міжнародних партнерів приєднатися до "Кримської платформи" та посилити тиск на Росію щодо деокупації півострова.

"Україна продовжує консолідувати міжнародні зусилля, щоб добитися повної деокупації Криму й Севастополя та притягнення Росії до відповідальності за її злочини. З цією метою Україна створює "Кримську платформу" - новий міжнародний координаційний формат - і закликає всіх партнерів приєднатися до неї. Спільними зусиллями ми відновимо справедливість і стабільність. Крим – це  Україна", - йдеться в коментарі МЗС з нагоди Дня спротиву окупації Криму.

У відомстві закликали міжнародну спільноту посилити політичний і санкційний тиск на Росію, щоб схилити її до звільнення захоплених українських територій, звільнення полонених та політичних в’язнів.

Також МЗС наголосило, що незаконна російська влада переслідує кримських татар, які виступають проти окупації та проводить політику колонізації й асиміляції півострова, обмежуючи національні, культурні, релігійні права етнічних українців і татар.

"Росія намагається криміналізувати усіх незгодних, незаконно затримує їх і засуджує за сфальсифікованими звинуваченнями у "тероризмі" та "екстремізмі". Ще у 2016 році Росія заборонила меджліс кримськотатарського народу (представницький орган кримськотатарського народу), а всі його члени були оголошені поза законом. Попри рішення Міжнародного суду ООН 2017 року, меджліс залишається забороненим і досі", - наголосили в МЗС.

Що відомо

  • На засіданні Комісії Україна – НАТО 30 листопада обговорили Кримську платформу та агресивну політику Росії в регіоні.
  • 10 листопада У Чорному морі відбулися спільні навчання ВМС ЗСУ та кораблів НАТО.
  • НАТО побудує на авіабазі "Рамштайн" в Німеччині космічний центр для захисту від ворожих дій Росії та Китаю.
На початок