Пакистан заборонив фізичні покарання дітей

Пакистан заборонив фізичні покарання дітей

Пакистан заборонив фізичні покарання дітей
АР

Пакистан ухвалив законопроект, що забороняє фізичне покарання для дітей. Наразі заборона діє тільки у столиці країни Ісламабаді, однак правозахисники сподіваються, що дія закону пошириться на всю країну.

Новий закон було ухвалено після низки випадків жорстокого побиття та вбивства дітей у школах, релігійних закладах та на робочих місцях, передає The Guardian.

Наприклад, у січні у провінції Пенджаб вчитель забив до смерті восьмирічного учня, який не вивчив урок для медресе (релігійної школи - ред.). У червні 2020 року ще одну восьмирічну дівчинку, дівчинку, яка працювала служницею в Ісламабаді, роботодавці забили до смерті за те, що вона дозволила вилетіти їхнім домашнім папугам. Аналогічні випадки стали ширитися в суспільстві після публікації відео з мобільних телефонів у соцмережах. Це призвело до широкої загальнонаціональної дискусії.

"Історично, що Пакистан прийняв законопроект про добробут дітей на основі консенсусу. Діти в нашому суспільстві завжди залишалися безголосими. У цій країні зростають випадки фізичних покарань. До цього часу у держави не було інструментів для втручання у такі ситуації. Закон про заборону фізичного покарання дітей є першим документом, який служить для забезпечення фізичного та психічного благополуччя дітей у Пакистані", - заявив Мехназ Акбар Азіз, який вніс проєкт документу на розгляд.

Тепер закон забороняє використовувати у столиці всі види фізичних покарань на офіційних та неформальних робочих місцях та в різних навчальних закладах, включно з релігійними, державними та приватними установами.

Як зазначив захисник прав дітей та адвокат Сайєд Мікдад Мехді, найбільшою перешкодою у захисті дітей є розділ Пакистанського кримінального кодексу, який дозволяє вчителям, батькам та опікунам "добросовісно" карати дітей. Новий законопроєкт розроблено, щоб усунути таку можливість. На думку правозахисників це дозволить також повернути дітей до шкіл: наразі в країні 24 мільйони дітей не вчаться і велика кількість кидає школи саме через побиття.

Що відомо

  • 18 лютого Верховна рада підтримала в цілому законопроєкт № 3055, який приводить українське законодавство у відповідність до Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.

На початок