У Лисичанську від коронавірусу вакцинували 100 лікарів

У Лисичанську від коронавірусу вакцинували 100 лікарів

У Лисичанську від коронавірусу вакцинували 100 лікарів
Ілюстративне фото

Це працівники Луганської дитячої лікарні та фельдшери мобільних бригад. Загалом на Луганщину передали понад 14 тисяч доз вакцини Ковішелд компанії Астра Зенека (АstraZeneca). З них понад 6 тисяч доз передбачено для військовослужбовців.

Працівники Луганської обласної дитячої клінічної лікарні прийняли у спеціальні холодильники 14 300 доз вакцини від COVID-19 компанії АstraZeneca. Перше щеплення від коронавірусу зробила медична сестра Луганської обласної дитячої клінічної лікарні Людмила Глущенко.

"Я це все тримала в таємниці, що буду перша вакцинуватись серед медичних працівників і деякі сьогодні дізнались, що я вакцинуюсь і вони вже змінили думку, що вони теж будуть вакцинуватись", - каже Людмила.

Лікар-педіатр Луганської обласної дитячої клінічної лікарні Сергій Пономарьов розповідає, перед вакцинацією зробив ІФА тест, який показав, що в його тілі вже існують антитіла. Попри це вирішив вакцинуватись.

Упродовж першого етапу вакцинації зробити щеплення планують працівникам медичних бригад, лікарям, та військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил.

"11 працівників обласної клінічної дитячої лікарні сьогодні отримали вакцинацію і сьогодні вакцинуються працівники центру екстреної допомоги – це ті, які також надають допомогу нашим людям, які захворіли на коронавірус, вони також всі сьогодні будуть вакцинуватись", - розповідає заступниця керівника Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська.

Вакцинуватимуть жителів Луганщини чотири мобільних бригади, які пройшли спеціальні навчання у роботі з вакциною Ковішелд.

"Сьогодні у нас проходить вакцинація Сватівської бригади, яка пройшла навчання в Києві, як вакцинувати вакциною AstraZeneca, ще у нас одна бригада пройшла навчання на вакцинацію, вакциною Pfainzer, але поки що цієї вакцини немає, і ми її не застосовуємо, тому ця бригада не буде брати участь у вакцинації", - каже керівник департаменту охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації Юрій Стогнієв.

Люди, яким зроблять щеплення, зможуть перетинати контрольні пункти в’їзду — виїзду без проходження тестів на коронавірус. Водночас, ті, хто вакцинувався російською вакциною "Спутнік ВІ" такої можливості не матимуть.

"Ми ще не розуміємо там пройшла вакцинація чи ні, чи будуть у них паспорти, чи ні, для цього є спеціальне міністерство Реінтеграції окупованих територій, будемо відпрацьовувати з міністерством охорони здоров’я і з цим міністерством", - розповідає заступниця керівника Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська.

Загалом для повної імунізації від коронавірусу потрібно зробити дві дози вакцини. Перерва між ними складає 28 діб.

На початок