Який стан води у Дніпрі. Відповідає Міндовкілля

Який стан води у Дніпрі. Відповідає Міндовкілля

Який стан води у Дніпрі. Відповідає Міндовкілля
Unsplash

У басейні річки Дніпро під час скринінгу виявили 21 специфічний забруднювач, зокрема, важкі метали, агрохімікати, фармацевтичні засоби та ртуть. Скринінг басейну провели у 27 точках Дніпра та його приток.

Про результати дослідження на брифінгу повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

"Під час скринінгу були відібрані зразки води та біоти, для того, щоб визначити склад хімічних речовин забруднювачів, які присутні в басейні наших річок. Ми виявили, що значне забруднення ми бачимо від фармацевтичних засобів і їх послідів. Зараз під час пандемії коронавірусу фармацевтичні засоби потрапляють в річку від "ковідного протоколу", а також і сполуки важких металів: мідь, цинк тощо", – розповів Абрамовський.

Окрім цього у воді виявили залишки антидепресантів. За словами міністра, під час скринінгу були знайдені заборонені агрохімікати.

"Фактично всюди ми бачимо підвищені концентрації пестицидів та агрохімікатів. Це говорить про те, що або їх неналежно зберігають, або не за технологією використовують", – сказав заступник міністра Михайло Хорєв.

На думку міністра, причиною стало розорення прибережних смуг, неефективне використання агрохімікатів та пестицидів.

"У пробах біоти була знайдена ртуть. Це для нас вражаючий результат", – додав він.

Отримані дані передали в Державну екологічну інспекцію та водоканалам, аби знайти, де саме знаходяться джерела забруднення.

Читайте також

На початок