Як перевірити "біографію" автомобіля. Пояснює МВС

Як перевірити "біографію" автомобіля. Пояснює МВС

Як перевірити "біографію" автомобіля. Пояснює МВС

Перевірити VIN-код автомобіля можна онлайн на сайті головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ.

У відомстві зазначили, що на сайті можна отримання інформації про авто та посвідчення водія, а також перевірити авто по VIN-коду.

На сайті МВС можна безкоштовно дізнатися про останню операцію з транспортним засобом, дату і місце його останньої реєстрації, рік випуску і загальні технічні характеристики. В Електронному кабінеті водія можна перевірити VIN-код будь-якого транспортного засобу, що пройшов реєстрацію на території України.

Додаткову інформацію за VIN-кодом можна отримати за 54, 82 гривні за умови, що дані наявні у базі МВС. Так, можна перевірити кількість власників, дату першої реєстрації та наявність обтяжень на авто.

Як перевірити "біографію" автомобіля. Пояснює МВС
МВС

Що таке VIN-код і навіщо він потрібен

VIN-номер — це унікальний номер автомобіля, що складається з 17 цифр. У них зашифровано марку авто, його характеристики, рік випуску. Ідентифікаційні номери наносяться на тих частинах кузова або шасі, які при ДТП особливо не постраждають. Сам код наносять на спеціально виготовлені номерні таблички. VIN-коди використовуються у всьому світі за єдиним стандартом. Завдяки їм кожну машину у світі можна ідентифікувати та отримати базову інформацію про неї.

Перевірка цього номера корисна при купівлі-продажу, оскільки по ньому можна дізнатися всю історію автомобіля.

VIN-код вважається надійною ідентифікацією автомобіля, яку практично неможливо фальсифікувати. Утім, коли купуєте автомобіль, необхідно пам'ятайте де знаходяться потрібні номери. Код варто перевіряти:

•  поруч з водійським сидінням внизу арки. Номер видно тільки в тому випадку, якщо водійські двері відкриті;

•  під кріслом водія;

•  під капотом.

На початок