"Правильна система" чи "узаконення рейдерства": яке рішення ухвалила міськрада про "Барабашово"

"Правильна система" чи "узаконення рейдерства": яке рішення ухвалила міськрада про "Барабашово"

"Правильна система" чи "узаконення рейдерства": яке рішення ухвалила міськрада про "Барабашово"
Суспільне Харків

Депутати Харківської міськради 25 лютого погодили надання дозволів комунальному підприємству "Міський торговий ринок" на розробку документації на землю в районі торговельного центру "Барабашово". У міськраді вказують на борги підприємства та неоформлену землю. У концерні "АВЕК", куди входить ТЦ, називають дії міської влади рейдерством.

За питання №19 у порядку денному сесії "Про надання юридичним та фізичним особам дозволу на розроблення документації із землеустрою" проголосували 54 депутатів.

Цим рішенням комунальному підприємству "Міський торговий ринок" надають дозвіл на розроблення проєктів землеустрою для відведення землі під торгові об'єкти у Київському районі Харкова.

Коментуючи питання, секретар міськради Ігор Терехов сказав, що підприємці не постраждають.

"Офіційно перед усіма заявляю: жоден підприємець не постраждає. Міська земля переходить нашому міському підконтрольному всім депутатам комунальному підприємству, яке чітко погодить, в тому числі й з нами, всі тарифи, донесе їх до кожного підприємця, організує правильну систему роботу", – сказав секретар міськради Терехов.

Читайте також: Міськрада дала дозвіл на будівництво дороги через "Барабашово"

Торговельний центр "Барабашово", що входить до концерну "АВЕК", має заборгованості, а частина зайнятих ринком земель не оформлена, повідомив директор Департаменту територіального контролю та земельних відносин Харківської міськради Олексій Калина.

"Заборгованість, згідно з судовими рішеннями, які набрали законної сили, та на даний час триває процес виконання судових рішень, це вже 14 млн грн. Крім того, у господарських судах перебувають справи на суму близько 30 млн грн. Це збитки, кошти, які не отримані бюджетом внаслідок користування земельними ділянками комунальної власності", — додав він.

За його словами, більше половини земель під ринком "Барабашово" не мають документів, є факти самовільного будівництва.

"39 гектарів землі — земельні ділянки без документів, які використовуються протягом тривалого часу концерном "АВЕК" без документів. Це 52% фактичного розміру всього ринку. 34 га — це земельні ділянки, на які зареєстровано право оренди", — сказав директор Департаменту територіального контролю та земельних відносин Олексій Калина.

Читайте також: Терехов пропонує контролювати будівництво дороги через "Барабашово"

Депутат міськради від "Опозиційної платформи — За життя" і голова наглядової ради "Концерн АВЕК та Ко" Віктор Ларченко сказав, що концерн намагався оформити землі, замовляли проєкт детального планування району.

"У нас понад 60 угод на цю територію. Ніхто не думав, що він буде такий великий, було три гектари, стало 60-70 га. Щоб привести до ладу цей об'єкт, створили комісію з надзвичайних ситуацій, де були присутні усі представники комунальних служб, включно з обленерго та обласне МНС", — сказав Ларченко.

За словами депутата, проєкт оплатив концерн. Також виділив кошти на відселення людей зі 100 будинків. Землю зареєстрували як комунальну власність, і концерн її орендував у міста.

"Сьогодні проєкт рішення — це фактично узаконення схеми рейдерства... Щоб цільове призначення землі змінити, не було закону передачі юридичним особам. Фізичним — можна. Ми вимушені були віддати землю місту, а тепер за велику ставку орендуємо у міста, а тепер у нас цю землю відбирають", — сказав депутат.

Невдоволення рішенням міськради висловив президент товариства "Концерн АВЕК і Ко", нардеп від ОПЗЖ Олександр Фельдман. За його словами, концерн розглядає можливість "перейти під податкову юрисдикцію Києва".

На початок