Правозахисники дослідили, як війна на Донбасі вплинула на секс-індустрію

Правозахисники дослідили, як війна на Донбасі вплинула на секс-індустрію

Інфографіка
Правозахисники дослідили, як війна на Донбасі вплинула на секс-індустрію

Українська гельсінська спілка та БО "Легалайв-Україна" протягом останніх чотирьох років стежила за наслідками збройного конфлікту на Донбасі, зокрема дослідила, чи збільшилася кількість секс-робітниць на вказаній території.

Відповідний звіт був презентований 23 січня.

Зазначається, що кількість жінок, які займаються проституцією, не суттєво збільшилася.

Загалом було опитано 61 секс-працівницю з Маріуполя, Слов’янська, Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного і Краматорська, віком від 21 до 48 років з середнім стажем роботи в 11,5 років.

“Тривалість роботи учасниць опитування у сфері секс-послуг коливається від 3,5 до 25 років. Середній стаж роботи у цій сфері – 11,5 років, найчастіше зустрічається відповідь – 7 років”, - йдеться у дослідженні.

Пошук клієнтів зазвичай відбувається на шосе і трасах, у сані, або у барах та кафе, а також у місцях дислокації військових.

Правозахисники дослідили, як війна на Донбасі вплинула на секс-індустрію

Також повідомляється, що значна частина жінок, які брали участь у дослідженні, – 72,1% – мають від одної дитини (45,9%) до трьох (3.3%) дітей різного віку, переважно неповнолітніх.

За даними опитування, абсолютна більшість респонденток (93%) займалися секс-роботою ще до початку збройного конфлікту у березні 2014 р.

Серед опитаних тільки троє учасниць відповіли, що стали працівницями сфери секс-послуг після початку збройного конфлікту, тобто через безпосередній вплив соціально-економічної ситуації.

“Причинами залучення їх до такого способу заробітку вони зазначили погіршення умов життя, брак грошей/фінансові труднощі.

Представники УГСПЛ наголошують, що зазвичай збройні конфлікти як складні соціально-економічні ситуації для цивільного населення провокують збільшення кількості учасників сфери секс-послуг – і клієнтів/клієнтів-комбатантів, і надавачів.

“Припускаємо, що порівняно незначна кількість учасниць опитування, що доєдналися до комерційного сексу після початку збройного конфлікту, може бути наслідком низки факторів: мала вибірка, відсутність виходу на “нових працівниць сфери (відсутність контактів) та ін.”, - пояснили в організації.

Зазначається, що опитані секс-робітниці на Донбасі розповіли, що рівень їхнього доходу від секс-роботи перебуває у межах рівня мінімальної заробітної плати (становить 4173 грн на 2019 рік) – від 3 до 5 тис. грн (29,5%) або трохи вище – в інтервалі від 5 до 7 тис. грн (23%).

Значно вищий дохід – від 7 до 11 тис. грн і вище 11 тис. грн – має приблизно третина респонденток (19,7% та 11,5% відповідно), втім суттєва кількість учасниць опитування має рівень доходу, нижчий за прожитковий мінімум – до 3 тис. грн (8,2%) та до 1,5 тис. грн (4,9%).

Правозахисники дослідили, як війна на Донбасі вплинула на секс-індустрію

Проблеми, які найбільше на сьогодні турбують респонденток: матеріальні труднощі (62,3%), страх інфікуватися вірусними захворюваннями (ВІЛ / ІПСШ / гепатитами В, С) (59%), порушення проти них адміністративних справ (41%), наявність боргів (36,1%), самотність, відсутність любові (34,4%). Найменше опитаних турбує (відповідь 1): відсутність особистих документів (90,2%), примус до «суботників» з боку поліції (80,3%), побори з боку поліції (75,4%), залежність від наркотиків (72,1%).

Правозахисники дослідили, як війна на Донбасі вплинула на секс-індустрію

У 57,4% опитаних бувають клієнти-комбатанти : зазвичай один (24,6% відповідей) або два (24,6% відповідей) на день серед усіх клієнтів.

Також вони практикують “вахтові виїзди” по кілька разів на місяць у “сіру зону”.

Правозахисники дослідили, як війна на Донбасі вплинула на секс-індустрію

Як наголосив координатор Центру Документування УГСПЛ Олексій Біда, у збройному конфлікті стрімко послаблюються наявні механізми захисту осіб, які надають сексуальні послуги, але викорінити комерційний секс у регулярних арміях неможливо.

Тому УГСПЛ та інші міжнародні організації досліджують це явище з метою встановлення його характеру та масштабів загроз, з якими стикаються секс-працівниці і працівники, визначення можливостей для підвищення їхньої захищеності та скорочення найбільш нетерпимих проявів секс-бізнесу (торгівля людьми, примусова проституція, дитяча проституція, тощо) в умовах збройного конфлікту.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди