Президент Володимир Зеленський підписав закон про зниження ставки податку на додану вартість для окремих категорій продукції в агросекторі з 20% до 14%.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
"Закон спрямований на забезпечення підтримки сільськогосподарського товаровиробництва в Україні, залучення інвестицій у галузь та підвищення конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства. Також реалізація норм закону зменшить втрати бюджету та сприятиме детінізації у сфері аграрного виробництва", – зазначили в офісі президента.
Законопроєкт № 3656 був ухвалений на засіданні Верховної Ради 17 грудня. Його підтримали 255 народних депутатів.
Ставку ПДВ для аграрного сектору буде знижено з 20% до 14% при операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції у наступних категоріях:
- велика рогата худоба, жива;
- свині, живі;
- пшениця;
- жито;
- ячмінь;
- овес;
- кукурудза;
- соєві боби;
- насіння льону, свиріпи, ріпаку, соняшнику та інших олійних культур;
- цукрові буряки;
Автори законопроєкту наголошують, що зниження податкової ставки не призведе до падіння доходів держбюджету.
"Зниження ставки ПДВ по операціях з реалізації зернових та олійних культур і незбираного молока загалом не призведе до втрат бюджету, оскільки ці товари не реалізуються кінцевому споживачу, який є фактичним платником ПДВ. Можливий лише тимчасовий касовий розрив, термін якого залежить від часу необхідного за технологією на переробку такої сільгосппродукції (зі зниженою ставкою ПДВ) та реалізацію кінцевому споживачу продуктів переробки", – йдеться у пояснювальній записці до документа.
Що відомо
- У вересні 2019 року Кабінет міністрів реорганізував Міністерство аграрної політики та продовольства, приєднавши його до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
- З початку 2020 року представники влади заявляли, що хочуть відновити "аграрне" міністерство. Пізніше Кабінет міністрів України оголосив, що має намір створити "аграрне" міністерство на початку 2021 року і призначити його очільника.
- 17 грудня Верховна рада підтримала призначення міністром аграрної політики України керівника Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Романа Лещенка.