На узбережжя Нової Зеландії викинулися кілька десятків китів

На узбережжя Нової Зеландії викинулися кілька десятків китів

На узбережжя Нової Зеландії викинулися кілька десятків китів
Project Jonah

Кілька десятків китів викинулися на берег коси Феруелл-спіт, розташованої на півночі Нової Зеландії.

Як повідомляє Radio New Zealand, рейнджери з Департаменту охорони здоров'я, які прибули на місце події, знайшли 49 китів, заблокованих на мілині узбережжя. Дев'ятеро китів не вижили.

За словами співробітниці департаменту збереження природної та історичної спадщини Нової Зеландії Аманди Харві, кити, які лишилися живими, "відчувають себе в цілому добре".

Project Jonah
Project Jonah

Харві сказала, що, ймовірно, ці кити ніколи раніше не були на мілині, оскільки на них не було жодних пошкоджень.

Близько 65 рейнджерів наразі допомагають тваринам і намагаються переправити тварин на глибину. За словами Харві, деякі добровольці залишаться на пляжі на ніч, оскільки не виключено, що рано вранці дельфіни знову виберуться на берег.

У 2017 році на мілині коси Феруелл-спіт вже була зафіксована масова загибель китів. З 700 заблокованих на мілині тварин вдалося повернути в море 450, ще 250 особин загинули.

Що відомо

  • 3 листопада на острові Шрі-Ланка на берег почали масово викидатися кити. Волонтери та військові за ніч змогли врятувати 120 тварин.
  • 22 вересня на береги острова Тасманії поблизу Австралії викинулися 270 китів.
  • Вперше за останні 50 років вчені отримали дані про присутність 58 синіх китів у водах Південної Джорджії у Великій Британії.
На початок