ВООЗ знову звернеться до Китаю, щоб краще дослідити спалах COVID-19 в Ухані

ВООЗ знову звернеться до Китаю, щоб краще дослідити спалах COVID-19 в Ухані

ВООЗ знову звернеться до Китаю, щоб краще дослідити спалах COVID-19 в Ухані
АР

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендуватимуть провести більш ретельне дослідження спалаху коронавірусу в китайському місті Ухань, в тому числі зараження першого пацієнта.

Як повідомляє CNN, відповідні рекомендації ВООЗ включить до попереднього звіту щодо витоків коронавірусу. Розслідування проводитимуть за двома напрямками. По-перше, організація планує запросити у Китаю ланцюжок контактів із першим зараженим, захворювання якого виявили 8 грудня 2019 року. Пацієнт не був публічно ідентифікований, але експерти організації припускають, що йдеться про офісного працівника 40 років, який не відвідував жодних екзотичних місць.

Між тим, член місії ВООЗ, президент Альянсу екологічного здоров'я, що відстежує віруси у тварин, Пітер Дашак заявив, що, згідно з даними розслідування, батьки першого відомого пацієнта могли відвідати ринок з продажу диких тварин в Ухані. Дашак розповів, що пацієнт зустрівся з командою ВООЗ і зізнався, що його батьки відвідали місцевий ринок в Ухані, але йдеться не про ринок морепродуктів Хуанань.

По-друге, фахівці ВООЗ планують дослідити ланцюжок із майже десятка продавців ринку морепродуктів в Ухані. Вони вважають, що цей ринок міг зіграти ключову роль на ранніх етапах поширення коронавірусу.

Що відомо

  • Пандемія COVID-19 розпочалася в грудні 2019 року в китайському місті Ухань. Світова спільнота активно звинувачувала КНР у приховуванні справжніх масштабів епідемії та обставин її початку.
  • Влада КНР довгий час відмовляла ВООЗ у допуску спеціалістів в Ухань для розслідування обставин початку пандемії COVID-19. Попередню згоду міжнародна організація отримала лише 5 січня, але за кілька днів Китай "передумав".
  • 11 січня ВООЗ все ж отримала дозвіл на проведення слідчих дій, але лише за дотримання низки умов. Зокрема, під час усіх етапів розслідування вчених ВООЗ супроводжуватимуть представники китайської влади. Крім того, влада КНР надала експертам документи та матеріали, які стали основою для початку розслідування.
  • Наприкінці січня 2020 року група експертів ВООЗ, що вивчають походження коронавірусу, відвідала ринок морепродуктів у китайському місті Ухань.
  • У лютому 2021 року у ВООЗ заявили, що влада Китаю відмовилася надавати експертам організації дані про перші випадки захворювання COVID-19.
  • Китайський центр з контролю та профілактики захворювань дійшов висновку, що кількість інфікованих COVID-19 в Ухані могла у 10 разів перевищувати офіційну статистику та сягнути 487 тисяч випадків.
  • За даними ВООЗ, масштаби поширення COVID-19 в Ухані в грудні 2019 року в кілька разів перевищували офіційні показники.
На початок