Компанія Google звільнила дослідницю штучного інтелекту. У чому причина

Компанія Google звільнила дослідницю штучного інтелекту. У чому причина

Компанія Google звільнила дослідницю штучного інтелекту. У чому причина
Фото: AP

Компанія Google звільнила засновницю та колишню співголову команди з питань етики штучного інтелекту Маргарет Мітчелл. Своє рішення компанія пояснила порушенням корпоративної етики та правил в області безпеки.

Про це повідомляє видання TechCrunch.

У компанії заявили, що "перевірили поведінку менеджера та виявили багато порушень кодексу політики безпеки, зокрема вилучення ділових конфіденційних документів та приватних даних інших працівників".

За даними видання Axios, у січні Google відкликала корпоративний доступ Мітчелл за те, що дослідниця використовувала автоматизовані сценарії для пошуку прикладів жорстокого поводження з іншою дослідницею штучного інтелекту Тімніт Гебру, яку звільнили з Google. Мітчелл також оприлюднила електронний лист, якого надіслала пресслужбі Google у день, коли їй заблокували доступ до електронної корпоративної пошти. У ньому дослідниця назвала причини звільнення Гебру, серед яких вказала і неповагу до неї.

Що передувало

Розслідування дій Мітчелл почалося після звільнення з компанії науковиці з питань етики штучного інтелекту Тімніт Гебру. Остання заявила, що її звільнили через наукову статтю про штучний інтелект, яку вона разом з колегами готувала до публікації. У компанії стверджували, що Гебру провела дослідження неналежним чином і вимагали відкликати його, однак дослідниця не погодилася. У результаті керівництво Google звільнило Гебру, доки вона була у відпустці. Це викликало негативну реакцію у членів її команди, деякі співробітники звільнилися з компанії на знак протесту.

Звільнення Гебру стало ще одним пунктом у списку проблем у політиці техногіганта. 2 грудня 2020 року Національна рада з питань трудових відносин опублікувала скаргу, в якій звинуватила Google у незаконному моніторингу та допиті кількох працівників, яких потім звільнили за протест проти політики компанії та спробу організувати профспілку.

На початок