Жителі тимчасово окупованих територій зможуть реєструвати народження дитини онлайн

Жителі тимчасово окупованих територій зможуть реєструвати народження дитини онлайн

Жителі тимчасово окупованих територій зможуть реєструвати народження дитини онлайн
Фото: pixabay

Урядовий комітет підтримав впровадження послуги "єМалятко" для жителів тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму.

Про це повідомляє МінТОТ.

За словами заступника міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавера Сейтхалілєва, наступний крок - винесення проєкту постанови Кабінету Міністрів на розгляд Уряду.

"Проєкт дасть можливість здійснювати державну реєстрацію народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України на підставі електронного примірника судового рішення про встановлення факту народження дитини шляхом взаємодії Єдиного державного реєстру судових рішень та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг "Дія", - каже Снавер Сейтхалілєв.

Нагадаємо, «єМалятко» - це комплексна онлайн-послуга для батьків новонароджених, яка включає в себе близько десяти державних послуг, потрібних при народженні дитини. Серед них реєстрація народження, реєстрація місця проживання, внесення дитини до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, тощо.

Що відомо

  • Батьки немовлят отримуватимуть електронний примірник судового рішення про встановлення факту народження дитини. Номер документу потрібно буде внести до заяви на порталі Дія, на підставі якої відділ ДРАЦС проведе державну реєстрацію народження та оформить свідоцтво.
  • Послуги, які будуть доступні: державна реєстрація народження та визначення походження дитини; присвоєння номеру платника податків; присвоєння УНЗР та визначення належності дитини до громадянства України.
  • Зміни до порядку надання комплексної послуги «єМалятко» були спільно розроблені Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерством цифрової трансформації, Міністерством юстиції та Державною судовою адміністрацією.

На початок