Один із Сотні: спогади рідних про волинян-студентів, які загинули на Майдані

Один із Сотні: спогади рідних про волинян-студентів, які загинули на Майдані

Один із Сотні: спогади рідних про волинян-студентів, які загинули на Майдані
Суспільне Волинь

2014 року під час подій на Майдані обірвалося життя двох молодих хлопців-студентів Івана Тарасюка та Василя Мойсея. У спецпроєкті до Дня Героїв Небесної Сотні "Один із Сотні" журналісти Суспільного Волині поспілкувалися з батьком Івана Тарасюка та братом Василя Мойсея.

Рідні поділилися спогадами про Героїв та розповіли про те, що хлопці любили й чим жили до Майдану.

Обоє загинули 20 лютого 2014 року на Інститутській. Від пострілу в груди Іван помер миттєво, Василь  — у лікарні за кілька годин.

У сім’ях бережуть улюблені речі героїв, бо вірять, що в них є частинка близької людини. Пройшло сім років із подій на Майдані. Рідним досі болить, що за розстріли на Інститутській майже ніхто не покараний.

Спогади батька про Івана Тарасюка

Після вбивства сина кілька років Микола Тарасюк намагався розшукати той прапор, з яким Іван йшов до Українського дому, прапор, яким згодом накриють його тіло, понівечене снайперською кулею зі зміщеним центром.

У батьківській хаті багато фотографій, нагород та особистих речей хлопця. Але знайти прапор його рідним не вдалося, як і почути у суді імена вбивць активістів-майданівців.

Спогади брата про Василя Мойсея

"Мамі про участь Василя в Євромайдані ми намагались не розповідати, аби не хвилювалася, не сварила", — пригадує священник ПЦУ, рідний брат Василя Мойсея Роман. "Богу — душа, життя — Україні, а честь — для себе" — це принт на улюбленій футболці студента, якого цей вислів привів на барикади.

Що відомо

  • День пам'яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно відповідно до указу президента від 11 лютого 2015 року "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні". Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні. Цього дня у середмісті української столиці загинули та дістали смертельні поранення 48 учасників протесту.
  • Усього Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, з різних куточків України та з-за кордону. Найстаршому з Героїв – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.
На початок