Черкаська школа долучилася до Всеукраїнського “Інженерного тижня”

Черкаська школа долучилася до Всеукраїнського “Інженерного тижня”

Черкаська школа долучилася до Всеукраїнського “Інженерного тижня”

Як зробити із паперових соломинок музичні інструменти, а з пластикових пляшок і кульок модель легень і кровоносної системи? Цьому учнів 28-ї школи Черкас навчали їхні вчителі до “Інженерного тижня”, який триває в Україні.

У 28 школі Черкас долучилися до Всеукраїнського “Інженерного тижня”

Учень Герман Мицканюк

У 3-Г – інтегрований урок. Трудове навчання вчителька початкових класів Мирослава Давиденко поєднала із історією та музикою. Дітям пропонує виготовити інструмент – пан-флейту. Про виріб розповідає учень класу Герман Мицканюк: "Він складається з восьми трубочок і мотузки, яка буде ці ж самі трубочки зв’язувати".

У 28 школі Черкас долучилися до Всеукраїнського “Інженерного тижня”

Вчителька Мирослава Давиденко

Таке завдання у межах “Інженерного тижня” підібрала, каже вчителька, аби зацікавити дітей наукою: "Для дітей це дуже цікаво через те, що вони вчаться виготовляти щось своїми руками, проявляти свою творчість, винахідливість і, можливо, це знадобиться їм в подальшому при виборі професії".

Школярі 3-А із пластикових ложок, круп та скотчу майструють маракаси. Школярка Тетяна Вузленко робить це вперше: "Його можна було зробить, пофантазувати, на свій смак зробити, прикрасити своїми прикрасами і в кожного маракас по-своєму особливий".

Зі слів вчительки Тетяни Фалілеєвої, так діти не лише розвивають фантазію і мислення, а й досліджують звук інструменту: "Саме це завдання вибрала, тому, що діти такі більш емоційні, рухливі, багато хто займається музикою, я подумала, що їх це буде цікаво".

У 28 школі Черкас долучилися до Всеукраїнського “Інженерного тижня”

Організаторка проекту Оксана Кобильник

“Інженерний тиждень” у школі проводять, аби популяризувати серед дітей точні предмети – хімію, фізику, математику, – розповідає організаторка проекту Оксана Кобильник. Каже, майстер-класи і досліди провели у всіх класах школи, роботи учнів представили на виставці: "Є у нас і меблі, сконструйовані із паперу, є і пристрій для підйому підземних вод, є і марсохід. Від сухої науки, від цифр і фактів ми переходимо до роботи руками. Діти спробували самі. Скільки б ми не розказували, як працює з допомогою гідравліки ліфт – це одне. А коли вони сконструювали його переганяючи по шприцу воду, для них це було цікаво".

У 28 школі Черкас долучилися до Всеукраїнського “Інженерного тижня”

Модель легень

Семикласники зробили моделі легенів із з пляшок, кульок і трубочок, розповідає учень 7-го класу В’ячеслав Магльований: “Ця модель показує як збільшуються легені і надувається діафрагма. Мені було цікаво тому, що я раніше не розумів, що таке діафрагма і після того, як ми це зробили мені стало зрозуміло, навіщо вона потрібна легеням. Це було досить цікаво”.

Зі слів директорки школи Тетяни Скорик, участь у проекті дозволяє на практиці показати дітям нову українську школу. Її мета не лише дати дітям знання, а й показати, як їх застосовувати: "Часто буває так, що хлопчики закінчують школу і не вміють вкрутити лампочку, а тут вони різні моделі конструювали, запускали і це сприяє розвитку інтересу до вивчення математичних, фізичних наук".

Авторка – Ольга Гуржій.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди