Українські медійниці засудили ув'язнення білоруських журналісток

Українські медійниці засудили ув'язнення білоруських журналісток

Українські медійниці засудили ув'язнення білоруських журналісток
TYT.by

Українські медійниці засудили рішення суду про дворічне ув'язнення двох білоруських журналісток телеканалу "Белсат" Катерини Бахвалової та Дарії Чульцової за стрім з акції протесту. Білоруська влада інкримінує їм організацію масових заворушень 15 листопада 2020 роки на "Площі змін" в Мінську.

"Ми вважаємо це атакою білоруської влади на свободу журналістської діяльності та політичними репресіями свободи слова", - зазначено у заяві медійниць.

За даними незалежної Білоруської асоціації журналістів, у 2020 році в Білорусі зафіксували 480 випадків затримання журналістів та журналісток. У 2021 році вже зафіксували близько двох десятків фактів нападу та затримань представників та представниць медіа.

"Наголошуємо, що вільні медіа є запорукою розвитку демократичної держави, забезпечують людей інформацією, яка впливає на процес формування думок і позицій, а також на здійснення політичного вибору", - наголосили медійниці та додали, що журналістська діяльність в Білорусі, як і в будь-якій іншій країні, має бути вільною, плюралістичною й незалежною.

Українські медійниці засудили придушення свободи журналістської діяльності в Білорусі, виступають проти тиску на медіа, які висвітлюють протести, вимагають припинення всіх політичних репресій проти журналістів та журналісток, забезпечення вільного функціонування білоруських медіа, а також звільнення з-за ґрат журналісток "Белсат".

Відповідну заяву зробили 70 медійниць України, зокрема Єлизавета Кузьменко (голова ГО "Асоціація "Жінки в медіа"), Анастасія Станко (журналістка, редакторка об'єднаної редакції "Hromadske.tv"), Марина Сингаївська (заступниця генерального директора Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ”), Олександра Горчинська (журналістка сайту НВ), Тетяна Печончик (голова Центру прав людини ZMINA), Людмила Тягнирядно (журналістка, головна редакторка інтернет-проєктів Українського радіо), Світлана Остапа (заступниця шеф-редактора “Детектора медіа”, голова Наглядової ради Суспільного мовлення України) та Оксана Романюк (виконавча директорка Інституту Масової Інформації).

Що відомо

  • Журналістки Дар’я Чульцова і Катерина Бахвалова (псевдонім – Андрєєва) були затримані 15 листопада 2020 року під час акції протесту в білоруській столиці. Вони вели стрім з "Площі змін", де силовики розганяли присутніх.
  • Спочатку співробітницям "Белсату" призначили адміністративні арешти, а потім висунули проти них кримінальне звинувачення.

Вибір редакції

На початок