У Житомирі протестували проти перенесення психдиспансеру у Зарічани

У Житомирі протестували проти перенесення психдиспансеру у Зарічани

У Житомирі протестували проти перенесення психдиспансеру у Зарічани Суспільне Житомир

18 лютого у Житомирі родичі людей, які перебувають на обліку в психоневрологічному диспансері, протестували проти перенесення закладу на територію Житомирської обласної психіатричної лікарні №1 в селі Зарічани.

Про це Суспільному розповіли учасники акції протесту. Мама дитини з інвалідністю Наталія Гомонюк каже, що перенесення психоневрологічного диспансеру за межі міста обурило пацієнтів та їх родичів:

"Моїй дитині вже 36 років. Більше 30 років ми ходимо у цей диспансер, тут нам виписують ліки. Зараз дочка вже не може ходити, вона у мене пересувається на візку. Я її зараз навіть на вулицю не можу вивезти. І що мені зараз їхати аж у психлікарню, щоб виписати лікування?"

У Житомирі протестували проти перенесення психдиспансеру у ЗарічаниСуспільне Житомир

Деякі пацієнти бояться переїзду в інший лікувальний заклад, розповідає сестра пацієнта диспансеру Лілія Вербовська

"Мій брат знає це місце, коли мама його сюди возить, та знає як йому сюди добиратися. І тому він не тривожиться. Для нього тут спокійна, немов домашня обстановка. У нашому випадку затягнути його в лікарню у Зарічани, коли він навіть ходити толком не може, дуже складно".

У Житомирі протестували проти перенесення психдиспансеру у ЗарічаниСуспільне Житомир

Учасники акції протесту від імені пацієнтів та їх родичів зібрали підписи проти перенесення психіатричного диспансеру на територію обласної психіатричної лікарні №1 у Зарічанах. Учасниця протесту Ольга говорить, що перенесення диспансеру викличе додаткові фінансові проблеми в сім'ях пацієнтів:

"Не для всіх це зручно. Оплата за проїзд б'є по кишенях, оскільки ми отримуємо дуже маленькі пенсії. Багато пацієнтів не будуть отримувати гідного лікування, у зв'язку з невиписаними рецептами. Це приведе до загострення хвороб".

У Житомирі протестували проти перенесення психдиспансеру у ЗарічаниСуспільне Житомир

Завідуючий психіатричним диспансером Генріх Сенкевич розповів нашим кореспондентам, що заклад переїжджає в приміщення лікарні через зміни умов фінансування закладів охорони здоров'я:

"На даний час наше приміщення не може бути пристосоване, і в ньому не можуть бути проведені всі роботи, щоб його пристосувати, згідно тих вимог, які надаються для закладів охорони здоров'я. Тому ми змушені міняти місце нашого закладу".

У Житомирі протестували проти перенесення психдиспансеру у ЗарічаниСуспільне Житомир

Керівник управління майном Житомирської обласної ради Володимир Казьмірик, каже, що психіатричний диспансер буде приєднаний до лікарні в Зарічанах, у зв'язку з медичною реформою:

"Потребу об'єднати спричинила медична реформа. Фінансування закладів здійснює НСЗУ. Буде елементарна оптимізація витрат. Обслуговує диспансер жителів всієї області, а не лише міста. Я думаю, що людям навіть краще буде проїхатися в Зарічани, ніж шукати у Житомирі, де цей диспансер".

За оцінками кореспондентки Суспільного, участь в акції проти перенесення психдиспансеру на територію Житомирської обласної психіатричної лікарні №1 взяли близько 20 людей.

Авторка: Ольга Груп-Сікора

Камера: Сергій Кобилянський

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди