Рада зробила крок для тимчасового спрощення митного оформлення авто на єврономерах

Рада зробила крок для тимчасового спрощення митного оформлення авто на єврономерах

Рада зробила крок для тимчасового спрощення митного оформлення авто на єврономерах
УНІАН

Верховна рада ухвалила за основу законопроєкт №4644-д про разове розмитнення машин, які ввезли в Україну до 1 січня 2021 року. У разі ухвалення в цілому, ввезені до цієї дати автомобілі на пів року звільнять від оподаткування та від адміністративної відповідальності за порушення митного кодексу.

Відповідне рішення підтримали 293 народних депутатів.

Згідно із законопроєктом, усі, хто не зареєстрував авто, ввезені до вказаної в законі дати, зможуть це зробити сплативши один раз тисячу євро мита. Розмитнити можна буде лише автомобіль однієї категорії на одну людину (один легковий, один вантажний, один причіп). Автівка має відповідати екологічним стандартам не менше "Євро2".

У разі ухвалення закону в цілому, протягом пів року від початку його дії, люди, які завезли авто, зможуть скористатися разовим розмитненням. Ті, хто порушив митний кодекс під час ввезення автівки, можуть бути звільнені від відповідальності, якщо сплатять до бюджету суму у п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 гривень ред.).

Також на пів року звільняються від оподаткування вживані раніше автівки, які класифікуються з товарними пропозиціями 8702, 8703, 8704 (масою до 3,5 тони), 8711 та причепи до них 8716, були ввезені до України в період до 31 грудня 2020 року і перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

Протягом пів року від початку дії закону людина також має право вивезти автівку за межі митної території України, якщо вона раніше не дотрималась строків та умов митних режимів тимчасового ввезення або транзиту. Вивезення автівки також звільняє від адмінвідповідальності за порушення митного кодексу.

Окрім цього за законом Кабінет міністрів має внести на розгляд Верховної ради пропозиції щодо спрямування отриманих коштів на заходи, спрямовані на боротьбу від COVID-19.

Що передувало

Зранку 18 лютого біля Верховної ради пройшла акція протесту власників автівок на єврономерах. Біля парламенту зібралось близько 200 осіб, які вимагали, аби депутати ухвалили закон, який регулює розмитнення автомобілів на постійній основі.

Рада зробила крок для спрощення митного оформлення авто на єврономерах
Суспільне, Влада Прізова

"Закон який пропонує Ковальчук, там річ у тому, що всі хто заїхав до 2021 року вони розмитнять автомобілі й до побачення. А людей ще цікавить, а чому не можна на постійній основі надалі завозити такі автомобілі та розмитнювати. Це такий же дохід країни", – розповів Суспільному учасник акції з Каховки Антон Іванов.

Рада зробила крок для спрощення митного оформлення авто на єврономерах
Суспільне, Влада Прізова

"На постійній основі хотілося б. Щоб не тільки ми могли розмитнити, ті які вже в'їхали. А щоб для всіх людей це було. А то виходить купив автомобіль за 1,5 тисячі доларів, приміром, у Литві. А щоб розмитнити потрібно ще 2,5 віддати", – розповів учасник із Харкова В'ячеслав.

Що відомо

  • Верховна Рада 19 грудня 2019 року ухвалила у другому читанні законопроєкт, яким відтерміновуються штрафи за порушення митного оформлення автомобілів із європейськими номерами до кінця поточного року.

Вибір редакції

На початок