Кабмін змінив процедуру військового призову

Кабмін змінив процедуру військового призову

Кабмін змінив процедуру військового призову te.ua

Кабінет міністрів вніс зміни до положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу.

Про це повідомляє пресслужба Збройних сил України.

"З метою удосконалення заходів пов’язаних з підготовкою і проведенням призову громадян України на строкову військову службу, прийняттям призовників на військову службу за контрактом та приведення їх у відповідність із діючим законодавством внесено зміни до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352 (далі – Положення), шляхом викладення його у новій редакції", – розповіли представники ЗСУ.

За словами військових, реформа призову дозволить:

  • покращити вивчення особистих якостей призовників та проведення їх медичного огляду;
  • залучати до роботи призовних комісій представників громадських організацій, підприємств та установ;
  • осучаснити порядок оповіщення призовників про явку до військових комісаріатів;
  • спростити розгляд питання про надання призовними комісіями відстрочок (звільнення) від призову на строкову військову службу;
  • покращити умови у збірних пунктах обласних військових комісаріатів під час перебування на них призовників перед відправленням до військових частин;
  • спростити процедуру прийняття призовників на військову службу за контрактом;
  • упорядкувати облік призовників, направлених для проходження альтернативної (невійськової) служби.

У ЗСУ підкреслили, що осучаснення процедури призову є лише першим кроком корінного реформування принципів проходження строкової військової служби в Україні, необхідним для поступового переходу Збройних Сил України на контрактну основу та повної відмови від призову.

Що відомо

  • В Україні добігла кінця кампанія із чергового призову на строкову військову службу, план призову вдалося виконати на 100%.
  • Кабінет міністрів упорядкував порядок призупинення військової служби для дезертирів та військових, які добровільно здалися в полон, а також удосконалив порядок присвоєння військових звань.
  • Президент Володимир Зеленський присвоїв почесні найменування військовим частинам Збройних сил та Державної спеціальної служби транспорту.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди