До програми "доступні ліки" додали препарати для профілактики інсульту та інфаркту. Як їх отримати

До програми "доступні ліки" додали препарати для профілактики інсульту та інфаркту. Як їх отримати

До програми "доступні ліки" додали препарати для профілактики інсульту та інфаркту. Як їх отримати
google.com.ua

Міністерство охорони здоров'я затвердило новий Реєстр лікарських засобів, вартість яких відшкодовуються за програмою "Доступні ліки". Пацієнти можуть безоплатно або з доплатою отримувати ліки для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. 

Про це повідомляє пресслужба Національної служби здоров'я.

Як зазначили в НСЗУ, у реєстр додали три нові міжнародні непатентовані назви. Це - ацетилсаліцилова кислота, ніфедипін та варфарин. Ці препарати призначені для профілактики гострого мозкового інсульту та гострого інфаркту міокарда. Зокрема, їх виписують і пацієнтам, які перенесли ці захворювання.

"Загалом, кількість лікарських засобів у новому Реєстрі зросла на 33 позиції. На сьогодні їх - 297.  Повністю безоплатними є 93 лікарські засоби. Це на вісім більше, ніж у попередньому Реєстрі. Інші ліки пацієнт отримує з незначною доплатою", – повідомляють в НСЗУ.

Як зазначили у НСЗУ, наразі договори на відпуск препаратів за програмою "Доступні ліки" мають 1109 аптечних закладів.

Як отримати ліки за програмою "Доступні ліки"

Щоб отримати ліки за державною програмою потрібно отримати електронний рецепт на ці препарати. Його виписує його лікар первинної ланки, з яким пацієнт уклав декларацію.

Щоб отримати ліки потрібно:

  • звернутись до свого лікаря, з яким укладена декларація. Він призначить ліки та випише електронний рецепт, в якому буде зазначена міжнародна непатентована назва препарату – діюча речовина. На телефон пацієнта надійде смс з номером рецепту, який необхідно назвати в аптеці. Якщо пацієнт не використовує мобільний телефон, лікар надасть інформацію про рецепт на папері;
  • прийти до аптеки, яка бере участь у програмі, назвати номер рецепту та обрати потрібні ліки.

Електронний рецепт лікар може виписати телефоном, якщо встановлено діагноз і вже призначено схему лікування.

"Пацієнт може отримати ліки, за Державною програмою реімбурсації, у будь-якій аптеці, що має договір з НСЗУ. Незалежно від місця проживання чи місця, де лікар виписав електронний рецепт", – зазначають в НСЗУ. 

Перелік аптек, де можна отримати ліки за програмою, є на сайті НСЗУ у розділі “Доступні ліки” на дашборді “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів “Доступні ліки”. Також дізнатися, де знаходиться найближча аптека можна за безкоштовним номером 16-77. 

Що відомо

  • З початку 2021 року, лікарі виписали понад 1,6 млн електронних рецептів на ліки, що відпускаються за державною програмою "Доступні ліки". З них - 83% є погашеними, тобто пацієнти отримали необхідні їм ліки в аптеці.  
На початок