Перейти до основного змісту
Коли швидка не приїде на виклик. Пояснює МОЗ

Коли швидка не приїде на виклик. Пояснює МОЗ

Коли швидка не приїде на виклик. Пояснює МОЗ
. Патрульна поліція Одеса

Національна служба здоров'я розповіла, коли українцям можуть відмовити у виклику екстреної медичної допомоги.

Як повідомили у пресслужбі відомства, екстрену медичну допомогу пацієнт отримує незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Також для виклику швидкої не потрібно електронне направлення, оскільки дзвінок на лінію 103  передбачає, що людина перебуває у невідкладному стані.

Водночас у службі наголосили, що диспетчер має право відмовити у виклику, який по суті є необґрунтованим саме для служби екстреної медичної допомоги.

"Наприклад, при скаргах лише на температуру, коли пацієнт навіть не робив спроби випити жарознижувальний препарат, для того, щоб виміряти тиск чи зробити ін’єкцію або, щоб виконати функцію таксі для пацієнтів, які не потребують екстреної медичної допомоги", - пояснили у в Національній службі здоров'я і додали, що через подібного роду виклики, пацієнт, який насправді потребує екстреної допомоги, може її не дочекатися.

У НСЗУ розповіли, що бригади екстреної допомоги виїжджають у разі критичного стану до пацієнтів з COVID-19 і на місці оцінюють стан здоров’я людини, визначають потребу у госпіталізації та транспортують осіб з підозрою на COVID-19 до визначеної лікарні. При цьому якщо пацієнт з COVID-19 не потребує госпіталізації, йому надають необхідну медичну допомогу та рекомендації.

Що відомо

  • З першого січня 2021 року почали діяти нові правила для виїзду швидкої медичної допомоги. Тепер саме диспетчер екстреної служби вирішуватиме – їхати на виклик бригаді чи не їхати.

Топ дня

Вибір редакції

На початок