На Сумщині сільрада позиватиметься до суду, аби прибрали звалище медвідходів

На Сумщині сільрада позиватиметься до суду, аби прибрали звалище медвідходів

На Сумщині сільрада позиватиметься до суду, аби прибрали звалище медвідходів
Суспільне Суми

Нижньсироватська сільська рада подаватиме позов до суду, аби звалище медичних відходів у Старому селі прибрали. Про це Суспільному розповів голова громади В’ячеслав Суспіцин. Звалище у селі виявили місцеві жителі майже чотири місяці тому.

Суспільне розповідало, що 13 лютого жителі Старого Села зібралися у сільському будинку культури. Хотіли почути від голови громади та старости села, що ті зробили, аби медичні відходи вивезли.

"Я особисто зустрічався з головою обласної ради з Віктором Федорченком, розповів про цю ситуацію, він пообіцяв, що це питання буде винесено на сесію обласної ради, стосовно коштів він нічого не сказав, ну це рішення депутатів зрозуміло. Я звертався на Сумську біологічну фабрику, там без питань це сміття заберуть 35 грн кг, у них є ліцензія на транспортування і утилізацію. Із всього цього сміття частина дійсно медичних відходів, а більша частина там поліетилен, косметичні якісь відходи, балончики тощо, склянки, банки. Тобто, якщо його перебрати, то більшу частину можна вивезти безбоязно на полігон, а частину утилізувати на сумській біофабриці", - говорить голова Нижньосироватської ОТГ.

На Сумщині сільрада позиватиметься до суду, аби прибрали звалище медвідходів

Склади, куди звозили медичні відходи, орендує товариство "Сумиполімербуд". 9 лютого заступника директора підприємства Сумський райсуд визнав винним у порушенні санітарних правил і норм – він має сплатити штраф – 17 тис грн. За словами начальниці відділу земельних відносин сільської ради Любові Фесенко, про вивіз та утилізацію сміття у рішенні суду не йдеться.

"Враховуючи відсутність речових доказів, як їх можна не помітити - ангари сміття, процесуальних витрат, тобто експертиз різних не проводилися, і у зв’язку з відсутністю цивільного позову затверджує суд дану угоду і відповідальну особу притягує до кримінальної відповідальності у вигляді 17 тис. штрафу. Все", - розповіла Фесенко.

"Що стосується кримінального провадження, воно було порушено не за матеріалами екоінспекції, а за зверненнями місцевих жителів. Ви знали, що відкрито кримінальне провадження, оскільки, я впевнений, в ході досудового розслідування відповідні слідчі дії на території села здійснювалися. Чому ви не подали заяву, чому ви не виступили стороною, в рамках кримінального провадження ви мали права заявити цивільний позов, хоча не заявили, це землі комунальної власності", - розповів житель села Андрій Шапошник.

На Сумщині сільрада позиватиметься до суду, аби прибрали звалище медвідходів
Фото грудня 2020 року.

Після закінчення зборів люди вирішили, що голова громади і староста села мають звернутися до суду, аби медичні відходи з села вивезли. За інформацією прокуратури, товариство "Сумиполімербуд" наприкінці минулого року уклало договір із київською фірмою на вивіз та утилізацію відходів. Адвокат заступника директора підприємства Микола Косолап сказав, що суд приймав рішення в межах статті, яка передбачає "порушення екології".

"Щоб його вивезти, ліквідувати, не було підстав, і про закриття і вивіз звідти у кримінальній справі про це прокуратура не клопотала. Просто за порушення відкрили, що немає ліцензії, це було основним для відкриття провадження", - сказав Косолап.

Що відомо

  • 25 січня прокуратура передала до суду обвинувачення щодо директора сумського підприємства яке без ліцензії збирало та знешкоджувало медичні відходи.
  • 9 лютого суд присудив заступнику директора ТОВ "Сумиполімербуд" 17 тисяч гривень штрафу. Про утилізацію відходів в ухвалі суду не йдеться. Рішення суду вступає в силу через 10 днів.
На початок