Пішли добровольцями в АТО. Ветерани війни в Афганістані. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Пішли добровольцями в АТО. Ветерани війни в Афганістані. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Пішли добровольцями в АТО. Ветерани війни в Афганістані. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ Колаж Суспільне

15 лютого 1989 року СРСР вивів війська з Афганістану. Війна в азійській країні тривала 10 років. У ній взяли участь понад 160 тисяч українців. Суспільне поговорило з ветеранами "Афгану", яким довелося вдруге взяти зброю і стати на захист України у 2014 році.

Володимир Сакун служив у Афганістані у 1986-1987 роках. У 2014 році разом з іншими "афганцями" вступив до батальйону “Айдар”

“Я навоювався так, що ніколи в житті не думав, що буду брати в руки зброю. На жаль, сталося те що сталося у нашій державі, і ми вже поїхали і взяли до рук зброю, аби захищати нашу державу”, – розповів Володимир.

Ветерани "Афгану" пішли добровольцями в АТО. Леонід Полосенко та Володимир Сакун. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИФото: Олена Зашко, Суспільне

Володимир Сакун

У роті Володимира були як побратими-"афганці", так і "молода поросль". На жаль, війна забрала життя і досвідчених, і молодих бійців.

“В “Айдарі” афганців було десь 25 людей. З нашої роти афганців шістеро загинули. У роті були й ті, хто до цього не воював, молода поросль, як ми казали. З них дев’ятеро загинуло", – згадав Володимир.

Леонід Полосенко також пройшов дві війни. До Афганістану потрапив у 1982, а у 2015 році разом з сином пішов добровольцем на фронт.

“Та нормально служити з сином. Тільки в нервовий тік іноді кидає", – зізнався Леонід.

Ветерани "Афгану" пішли добровольцями в АТО. Леонід Полосенко та Володимир Сакун. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИФото: Олена Зашко, Суспільне

Леонід Полосенко

За його словами, на фронті було завданням не лише захищати свою територію, але вести "ідеологічну боротьбу" проти суперників.

"Ми ставили перед собою завдання захищати нашу територію, не дати їм просунутися. І ще наловити їх живими, щоб можна було поміняти їх і пояснити, що так не можна”, – пояснює Леонід.

На жаль, далеко не всі знайомі та товариші – "афганці" Леоніда зайняли проукраїнську позицію. Втім, тих, хто залишився за лінією фронту вдалося переконати не брати до рук зброю.

“Коли війна почалася, я зв’язувався з хлопцями з тієї сторони і казав: “навіть і не думайте йти на війну. Ми ж всі тут спілкувалися, у госпіталі “Лісова Поляна”. Ще в 2014-2015 приїжджали сюди, але більше не їздять. Щоправда, вже більше підтримують Україну. У розмові відчувається, що зрозуміли, що таке “ДНР”, – розповів Леонід.

Читайте також

Історія двох військових, які допомагали "кіборгам". СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Повернувся на прикордонну службу після трирічної перерви. Євген Хацкевич. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди