У середмісті Сум 12 лютого, о 10.00, з’явився куб. Розмістили його представники "Сумської платформи реформ", аби розповісти містянам, за що вони платять в маршрутках 7 гривень.
На кубі вказано, які умови за договором, мають виконувати приватні перевізники.
Це і ввічливі водії, і дотримання графіку, і рух у вечірній час до 22-ої години, 300 машин - на маршруті", - каже представник "Сумської платформи реформ" Ярослав Янушев.
Окрім цього, розповів чоловік, в умовах договору є онлайн-відстеження, інформація про рух маршруток на кожній зупинці, належний санітарно-технічний стан і висадка-посадка пасажирів на кожній зупинці.

"Дуже різко піднялися ціни на маршрутки і це несправедлива ціна. Машини всі - старі й у дуже непристойному стані", - сказав сумчанин Віталій Марков.
Пан Владислав говорить: "Чесно, не цікавився цим. Їздять, і те – добре. І за це дякую".
Інформаційний куб планують виставляти час від часу у центрі Сум. Він – один із етапів проєкту щодо підвищення інформованості громадян про повноваження місцевої влади. До цього були лайтбокси та бігборди про повноваження депутатів. Фінансується він Агенством США з міжнародного розвитку і триватиме до березня 2021 року.
Що відомо
- Вартість проїзду у Сумських маршрутках до 7 гривень підняли 29 січня.
- З проханням підняти вартість проїзду у маршрутках перевізники звернулись до міської влади ще у грудні 2020-го.
- На міських маршрутах Сум наразі працює десять приватних перевізників, що обслуговують 34 міських маршрути.
- Востаннє ціну на послугу приватних маршруток переглядали у січні 2018-го. Тоді вартість проїзду підняли на дві гривні – з 3 до 5-ти.
- Кілька сумчан влаштували мітинг проти підвищення тарифу на проїзд в маршрутках.