У Калинівській громаді дрова та гілля, яке отримують після санітарної розчистки лісосмуг та хащів, віддають на опалення комунальних закладів. А відтак з бюджету на виділяють гроші на їх закупівлю. Зекономлене витрачають на благоустрій громади.
Читайте також: В Україні працюють майже п'ять тисяч пунктів обігріву. Де можна зігрітися
Володимир Жалюк четвертий рік працює кочегаром у дитсадку "Пролісок", що у Корделівці. Заклад опалюють твердопаливним котлом. Дрова тут не купують, а заготовляють, проводячи санітарну обрізку лісосмуг.

Розповідає, дрова б зогнили, а так допомагають зекономити, бо відмовилися від газу. Палити можна будь-якими породами деревини, додає Жалюк.
"Ми їх кидаємо в котел і вони потихеньку горять. Через кожні дві години потрібно підкидати нові гілля", — каже кочегар Володимир Жалюк.
Твердопаливний котел у садочку встановили два роки тому, розповідає завідувачка Олена Андрощук.
"Спочатку ми закупили паливні пелети, аби спробувати. Але вийшло трішки дорого і ми вирішили, що можемо заготовлювати гілля, з розчистки лісосмуг, і витратити ці гроші на щось інше", — говорить Олена Андрощук.

Санітарну обрізку проводять вздовж доріг. Зрізають сухостій та аварійні дерева: ясен, дуб, верба, береза, каже староста Сергій Ломачевський. Дрова віддають комунальним закладам.


Зекономлені на дровах гроші у Корделівці будуть витрачати на будівництво водогону чи ремонт доріг, каже староста Сергій Ломачевський.
"За два місяці ми заготовили 24 машини дров і є ще багато в перспективі", — розповідає староста Сергій Ломачевський.

Таку ініціативу підхопили усі села Калинівської громади, розповідає заступник міського голови Микола Господарець. Зекономили 300 тисяч гривень. Для комунальних закладів заготовили 350 кубів дров.
"У нас в комунальній установі "Благоустрій" є подрібнювач. В листопаді, і в грудні ми забезпечили котельню районної лікарні, тобто її необмежено можна використовувати, щоб підтримувати температуру", — говорить заступник калинівського міського голови Микола Господарець.
Що відомо
- На Україну насуваються снігопади та сильні морози до -20 градусів. Як розповів Суспільному директор Українського гідрометеоцентру Микола Кульбіда, це відбуватиметься через переміщення циклону Volker територією країни.
- Як розповіли в Укргідрометцентрі, ймовірне потепління настане після 20 лютого.