Корупція і вплив олігархів. Європарламент назвав перешкоди для реформ в Україні

Корупція і вплив олігархів. Європарламент назвав перешкоди для реформ в Україні

Корупція і вплив олігархів. Європарламент назвав перешкоди для реформ в Україні Ілюстративне фото/Flickr

Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, в якій привітав прогрес України у виконанні Угоди, але закликав до інтенсивнішої боротьби з корупцією і впливом олігархів, а також нагадав про необхідність подальших реформ.

Резолюцію підтримали 526 євродепутатів, 79 висловились проти, 71 член парламенту утрималися від голосування. Зокрема, Європарламент відзначив прогрес України в імплементації Угоди про асоціацію та інтеграції до ЄС. Однак євродепутати нагадали про низку незавершених реформ та висловили занепокоєння зростанням впливу олігархів.

"Хоча Україна досягла значних успіхів у виконанні своїх зобов'язань, необхідно завершити кілька початих реформ, зокрема, в областях верховенства закону, належного управління та боротьби з корупцією. Попри помітний прогрес, широко розповсюджена корупція продовжує перешкоджати процесу реформ в Україні; тривала конституційна криза являє собою загрозу здатності президента і Верховної Ради проводити реформи, тоді як олігархи, схоже, відновлюють політичний вплив", – йдеться у тексті документу.

Водночас євродепутати привітали перезавантаження Національного агентства із запобігання корупції та перші вироки Вищого антикорупційного суду. Вони також схвально оцінили роботу Національного антикорупційного бюро, але закликали привести законодавство про НАБУ у відповідність із Конституцією та рішеннями Конституційного суду.

У доповіді йдеться про те, що угоду про асоціацію слід оновити, щоб "врахувати еволюцію нормативної бази економічного розвитку". Європарламент зазначив, що його підтримка України залежатиме від того, якою мірою держава виконуватиме зобов'язання, взяті перед ЄС.

Що відповіли у МЗС

Міністерство закордонних справ привітало ухвалену Європарламентом резолюцію та пообіцяло врахувати критичні зауваження, які містяться в її тексті.

"У доповіді відзначається, що Україна досягла значного прогресу у виконанні зобов'язань в рамках Угоди про асоціацію та інтеграції з Європейським Союзом. Українська сторона уважно врахує рекомендації щодо необхідності завершення започаткованих реформ, зокрема у сферах верховенства права, належного врядування та боротьби з корупцією", – йдеться в оприлюдненому міністерством дописі.

Також у міністерстві зазначили, що доповідь Європарламенту засвідчує успішність процесу імплементації Угоди про асоціацію та наявність потужної підтримки щодо подальшого поглиблення інтеграції України з ЄС.

Читайте також

Як просуваються реформи та коли відкриються кордони. Інтерв'ю з головою представництва ЄС в Україні

Промисловий "безвіз" — мінімум за рік. Віцепрем’єрка Стефанішина розповіла про перегляд Угоди з ЄС

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди