ВООЗ прокоментувала результати тривалої наради з приводу коронавірусу

ВООЗ прокоментувала результати тривалої наради з приводу коронавірусу

Оновлено
ВООЗ прокоментувала результати тривалої наради з приводу коронавірусу

На пресконференції після багатогодинної термінової наради з приводу поширення коронавірусної інфекції ВООЗ заявила, що розповсюдження вірусу може становити проблему для всього світу, але оголошувати надзвичайний стан через це поки що не планує.

Як пояснив пресі генеральний директор Тедрос Адханом Гебреєсус, для прийняття остаточного рішення Всесвітній організації з охорони здоров'я потрібно більше інформації.

На прескофнеренції представники організації підкреслили, що йдеться про новий коронавірус, та висловили переконання, що поширення інфекції може становити проблему для всього світу.

У ВООЗ запевнили, що уважно слідкують за ситуацією та відзначили зусилля Китаю щодо запобігання поширення інфеції як всередині країни, так і за кордоном.

За словами представників організації, наразі вірус проявляє стабільність і його нових штамів поки що виявити не вдалося.

Крім того, у ВООЗ підкреслили, що найважчий перебіг захворювання спостерігається у людей літнього віку. Також відомо, що близько двох третин інфікованих є чоловіками.

Представники організації підтвердили інформацію про те, що вірус може передаватись від людини до людини, і зауважили, що зараз ретельно досліджують, якими саме є шляхи такої передачі.

Для запобігання інфікуванню ВООЗ радить уникати масових сукупчень людей та не користуватись громадським транспортом.

Серед кроків, які організація вчинить найближчим часом - покращення обміну інформацією між державами щодо нових випадків поширення захворювання. Крім того, важливо ідентифікувати та ізолювати можливі джерела поширення вірусу, у тому числі, тварин, від яких інфекція початково передалася людям.

Комітет планує зібратися наступного дня для обговорення подальших дій.

Як відомо:

  • У Китаї 139 людей за два дні захворіли на невідому хворобу легенів, спричинену новим типом коронавірусу, який раніше не був ідентифікований у людей.
  • Зранку 21 січня четверта людина померла від вірусу, який швидко поширився країною. Влада Китаю підтвердила, що він може передаватися від людини до людини.
  • Вірус, від якого померло вже дев'ятеро людей, може мутувати й поширюватися далі. Він уже вийшов за межі Китаю і дістався США, Таїланду та Південної Кореї.
  • 22 січня стало відомо, що в російському Хабаровську з підозрою на коронавірус шпиталізували пасажирку, яка прилетіла з Китаю.
  • Того ж дня ВООЗ скликала термінову нараду через поширення вірусу

На початок